bip

Amatorska Liga Siatkówki - sezon 2015/2016 zakończony

W niedzielę 22 maja odbyły się finały I ligi Amatorskiej Ligi Siatkówki, sezon 2015/2016. Do meczów półfinałowych dostały się 4 drużyny: OCS 1 Tychy, Volley Dąbrowa Górnicza, Wuterm oraz Arkadia Tychy, które rozegrały mecze wg układu:

• OCS 1 Tychy – Volley Dąbrowa Górnicza 3:2 (21:25;25;23;25:16;20:25;15:11)
  • Wuterm – Arkadia Tychy 3:0 (25:12;25:18;25:22)

Mecz o 3 miejsce, to było “szybkie 3:0”, za to finał – takiego meczu chyba jeszcze w historii naszej ligi nie było! Pierwsze dwa sety, po wyrównanej walce, zakończyły się w miarę “normalnymi” wynikami, było po 1 dla każdej finałowej drużyny i zapowiadało się na długi mecz… Trzeci set – już na przewagi (26:24 dla Wuterm). Wszyscy spodziewali się tie breaka, ale okazało się, że już w końcówce czwartego seta zawodnicy obu drużyn musieli zmierzyć się z dodatkowym zawodnikiem – swoim stresem… Mniej więcej od 20 punktu drużyny szły punkt za punkt, aż doszły do stanu 25:25… Stan – przewaga, stan – przewaga…. I tak aż do 33:31. Stres lepiej zniosła drużyna Wutermu i tym sposobem wygrała mecz 3:1 i została mistrzem ALS w sezonie 2015/2016! Gratulujemy Wutermowi i wszystkim finałowym drużynom naprawdę dobrej siatkówki!

• o miejsce 3: Volley Dąbrowa Gónicza - Arkadia Tychy 3:0 (25:15;27:25;25:21)
  • o miejsce 1: Wuterm - OCS 1 Tychy 3:1 (21:25;25:19;26:24;33:31)