bip

Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu sportowym. 

W sobotę,  28 maja, Śląski Związek Jujitsu zaprosił do Katowic reprezentacje klubowe z całej Polski na ostatnią już w tym sezonie edycję Ligi Dzieci i Młodzieży w Jujitsu Sportowym. Z zaproszenia skorzystali oczywiście nasi mysłowiccy Judocy, którzy pod opieką Trenera Mariusza FIGLUSA, w składzie 12-osobowym stawili się tego poranka,na katowickich matach. Nie dziwią już  naszych trenerów sukcesy zawodników UKS JUDO Mysłowice w jujitsu. Nasza  szczęśliwa Dwunastka przywiozła 20 medali. Dużo?  Dużo, ale jest już pewną regułą że z zawodów jujitsu przywozimy więcej medali niż wysyłamy zawodników... Oto szczegółowe wyniki.

 

 

 

FIGHTING:

 

Złoty medal za I miejsceJakub DZIEDZIC

 

Srebrny medal za II miejsce: Nikodem FIGLUS, Bartek KIMEL, Wiktoria KIMEL, Marcin WŁOKA

 

Brązowy medal za III miejsce: Piotr ZDRODOWSKI

 

IV miejsce: Patryk ZDRODOWSKI

 

 

 

FIGHTING bez I fazy:

 

Złoty medal za I miejsceFilip CYGAN, Nikodem FIGLUS, Olaf FIGLUS, Igor KOZIK, Marcin WŁOKA

 

Srebrny medal za II miejsce: Jakub DZIEDZIC, Bartek KIMEL, Wiktor WITEK, Piotr ZDRODOWSKI

 

Brązowy medal za III miejsce: Igor GUZY

 

IV miejsce: Patryk ZDRODOWSKI

 

 

 

Ne Waza:

 

Złoty medal za I miejsceWiktoria KIMEL, Wiktor WITEK

 

Brązowy medal za III miejsce: Filip CYGAN , Bartek KIMEL

 

IV miejsceIgor GUZY

  

Oficjalne podsumowanie ligi nastąpi 12 czerwca, na Mistrzostwach Śląska w jujitsu, gdzie najlepsi zawodnicy otrzymają specjalne nagrody. Już dzisiaj można jednak pokusić się o ciekawy wniosek. Otóż, jako Miasto Mysłowice jesteśmy potęgą w Polskim Jujitsu sportowym !!! Śląski jaki i Polski Związek Jujitsu nie prowadzi wprawdzie klasyfikacji miast, ale gdyby taką utworzyć, okazałoby się, że sportowcy naszego miasta stawali na podium w trackie zawodów  odbywających się w ramach ligi w sezonie 2015-2016 (bez ostatnich zawodów) ponad 200 razy, co daje nam  pierwsze miejsce w Polsce.

 

Serdecznie gratulujemy zawodnikom naszego klubu oraz naszym przyjaciołom z ROANU Mysłowice i Szoguna Mysłowice. To dzięki wam możemy podnosić swoje umiejętności w tym sporcie. Jak widać zdrowa rywalizacja jest najlepszą drogą do sportowych sukcesów dla nas wszystkich.

 

Niech żyją Mysłowiccy wojownicy Jujitsu !!!

 

Fotorelacja z zawodów: https://goo.gl/photos/g98HEsLsQXE2RBmW

 

 

materiały: UKS "Judo" Mysłowice