bip

Siatkówka plażowa mysłowickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.



Mistrzostwa młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Mysłowic w siatkówce plażowej, już tradycyjnie są ostatnią dyscypliną w każdym kolejnym roku szkolnym, kończącą rywalizację tych miejskich placówek, a rozgrywanych w ramach współzawodnictwa sportowego placówek oświatowych.

 

Jako pierwsi – w ostatnim dniu maja, w finałowych turniejach uczestniczyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a dwa dni później (2 czerwca br.) - swoje rozgrywki sfinalizowali gimnazjaliści. Każda szkoła mogła do turniejów zgłosić maksymalnie po trzy pary dziewcząt i chłopców, a odbywały się one tzw. systemem brazylijskim (w fazie eliminacji, rund kwalifikacyjnych oraz ćwierćfinałów - po dwóch przegranych spotkaniach duet odpadł z rozgrywek). Oto czołowe pary, które udanie spisując się w kolejnych meczach, w półfinałach i finałach walczyły o medale oraz szkoły, które zajmując czołowe miejsca w klasyfikacjach drużynowych, nagrodzone zostały pucharami:

 

I/ Szkoły Ponadgimnazjalne

d z i e w c z ę t a:

1 miejsce - Sara Ben-Romdhane/Kinga Mucha - I LO

2 miejsce - Weronika Grojec/Klaudia Roik - I LO

3 miejsce - Dominika Andrzejewska/Martyna Jędyk - II LO

4 miejsce - Klaudia Rorat/Dominika Wołujewicz - II LO

 

Drużynowo w kategorii dziewcząt:

1 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki ZSO

2 miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich

3 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

 

c h ł o p c y:

1 miejsce - Mateusz Cupiał/Rafał Ciszewski - II LO

2 miejsce - Łukasz Kurzaj/Tomasz Orzechowski - I LO

3 miejsce - Wojciech Broda/Grzegorz Kawurek - ZSP nr 2

4 miejsce - Kacper Janota/Paweł Nowak - II LO

 

Drużynowo w kategorii chłopców:

1 miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich

2 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki ZSO

3 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

 

II/ Szkoły gimnazjalne:

d z i e w c z ę t a:

1 miejsce - Edyta Gzyl/Aleksandra Słoma - Gimnazjum nr 1

2 miejsce - Kamila Jabłońska/Milena Pyka - Gimnazjum nr 1

3 miejsce - Katarzyna Dudek/Martyna Urban - Gimnazjum nr 1

4 miejsce - Arleta Podyma/Patrycja Wiktor - Gimnazjum nr 3

 

Drużynowo w kategorii dziewcząt:

1 miejsce - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego

2 miejsce - Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi

3 miejsce - Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich

 

c h ł o p c y:

1 miejsce - Bartłomiej Kulczyński/Marcin Domaszewski – Gimnazjum nr 3

2 miejsce - Patryk Jarosz/Michał Luks - Gimnazjum nr 1

3 miejsce - Patryk Rossa/Jakub Sikorski - Gimnazjum nr 1

4 miejsce - Łukasz Stachoń/Michał Stachoń - Gimnazjum nr 3

 

Drużynowo w kategorii chłopców:

1 miejsce - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego

2 miejsce - Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi

3 miejsce - Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich

 

W przyszłym tygodniu (w czwartek - 16 czerwca), w siatkówce plażowej planowane są rozgrywki także w najmłodszej grupie nauczania, tj. szkół podstawowych.