bip

Dni Mysłowic.Na zakończenie roku szkolnego Mysłowice zabrzmią koncertowo w Parku Słupna. Właśnie w tym dniu rozpoczną się tegoroczne Dni Mysłowic i potrwają tradycyjnie trzy dni - od 24 do 26 czerwca. Oprócz koncertu głównego, na którym wystąpi Margaret i zespół Sound'n'Grace odbędzie się m. in. Gorączka Sobotniej Nocy na Rynku, IV Piknik Historyczny oraz wiele innych atrakcji i wydarzeń.

Muzycznym emocjom towarzyszyć będą pokazy, występy taneczne, widowiska, wydarzenia kulturalne i sportowe oraz konkursy z nagrodami.

 

  • 24 czerwca, Park Słupna - zagrają Margaret, Sound'n'Grace, Granatowy Prawie Czarny oraz Kolory.
  • 25 czerwca, Rynek - Gorączka Sobotniej Nocy - potańcówka w stylu lat '60, '70, '80, podczas której odbędzie się m.in. okaz mody PRL-u /DISCO, zabawa w rytmie disco, pokaz sztucznych ogni oraz występ Pauliny Spychalskiej z zespołem. Dodatkowo będzie można zobaczyć samochody z tamtych lat, zrobić zdjęcie w fotobudce oraz napić się napoju z saturatora. Mile widziane przebrania w stylu lat '60, '70 i '80. Dla najlepszych stylizacji przewidziane nagrody!

  • 26 czerwca, Górka Słupecka - wymarsz orszaku spod Przewiązki na Górkę Słupecką, prezentacja strojów w konkursie na najciekawsze przebranie z przełomu XIX i XX wieku, pokaz Sokolników pokaz tańców dawnych, pokaz musztry oraz widowisko historyczne. Ponadto: biwak wojskowy z okresu napoleońskiego, stoisko historyczne - historyczne zdjęcia z Mysłowic z różnego okresu, broszura tematyczna, pocztówki i pamiątki z Mysłowic, strefa dla dzieci oraz strefa gastronomiczna.

Podczas trwania wydarzeń głównych Dni Mysłowic w Dzielnicy Bończyk odbędzie się dwudniowy festyn (25 i 26. 06). Pierwszego dnia (sobota) odbędzie się II Mysłowicki Wieczór Uwielbienia - „Za 1050 lat chrześcijaństwa - dziękujemy i wielbimy!”, podczas którego zaśpiewa Chór God’s Property. W niedzielę zaplanowany jest m.in. IV Świętojański Bieg Trzeźwości, o puchar Metropolity Katowickiego, Świętojański Bieg Przedszkolaków, ognisko świętojańskie oraz pokaz sztucznych ogni.

 

Plakat

 

 

źródło: UM Mysłowice