bip

V Świętojański Bieg Trzeźwości o Puchar Metropolity Katowickiego25 czerwca, na Plac Św. Jana Pawła II w Mysłowicach, już po raz piąty, odbędzie się Świętojański Bieg Trzeźwości o puchar Wiktora Skworca – Arcybiskupa Metropolity Katowickiego i Edwarda Lasoka – Prezydenta Miasta Mysłowice w ramach parafialnego festynu świętojańskiego wpisującego się w obchody dni Mysłowic. Rozpoczęcie biegu o godz. 17:00 na dystansie 10 km oraz  o godz. 17:10 nordic walking na dystansie 5 km. Głównym organizatorem jest Parafia pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela, a w organizacji pomaga Rada Dzielnicy Bończyk-Tuwima oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
 
Organizatorzy poprzez tą imprezę chcą wypromować zdrowy styl życia, bez nałogów i uzależnień oraz krzewienie ducha sportu i uczciwego współzawodnictwa. W ramach zawodów odbędzie się bieg uliczno-przełajowy na dystansie 10 km oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5km.
 
 

Zapisy

Regulamin

 
 
Serdecznie zapraszamy całe rodziny, gdyż festyn, jak i sam bieg, jest adresowany dla uczestników w wieku od 1 – 101 lat!
 
 
 
 
zdjęcie: Piotr Olszowski