bip

"Jedynka" przed "trzynastką" i "dwunastką" w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.Po wielu zimnych i deszcowych dniach, dopiero 19 maja przy sprzyjającej aurze mogły odbyć się miejskie zawody w czwórboju lekkoatletycznym chłopców (zawody dziewcząt udało się przeprowadzić 11 maja). Na obiektach MOSiR – Lechia, przy ul. Promenada, rywalizowało 54 sportowców (w większości roczników 2005 i 2006, tj. uczniów klas piątych i szóstych) z dziewięciu mysłowickich szkół. Każda szkolna reprezentacja składała się z 6 osób, a każdy uczestnik musiał walczyć w czterech konkurencjach: biegu sprinterskim na dystansie 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długodystansowym na 1000 metrów. Uczestnicy tych zawodów, za uzyskanie trzech najlepszych rezultatów w tych konkurencjach, uhonorowani zostali dyplomami oraz – odpowiednio do zajętych miejsc - złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami:

 

I/ Bieg sprinterski na dystansie 60 metrów

1 miejsce - Pławecki Mikołaj (Szkoła Podstawowa nr 1) – 8,25 sek. .

2 miejsce - Ślosorz Marcin (SP nr 13 ZS z Oddz. Integracyjnymi) – 8,34 sek.

3 miejsce - Poznański Jan (SP nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszk. nr 2) – 8,35 sek.

 

II/ Skok w dal

1 miejsce - Poznański Jan (SP nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszk. nr 2) – 4,82 m

2 miejsce - Boroń Jakub (Szkoła Podstawowa nr 1) – 4,75 m

3 miejsce - Ślosorz Marcin (SP nr 13 ZS z Oddz. Integracyjnymi) – 4,57 m

 

III/ Rzut piłeczką palantową

1 miejsce - Chebel Szymon (Szkoła Podstawowa nr 15) – 50,5 m

2 miejsce - Ślosorz Marcin (SP nr 13 ZS z Oddz. Integracyjnymi) – 48,5 m

3 miejsce - Morkisz Michał (Zespół Szkół Sportowych) – 47,0 m

 

IV/ Bieg długodystansowy na 1000 metrów

1 miejsce - Wywioł Kamil (SP 6 w Zespole Szkolno Przedszkol. nr 1) – 3,23;67 min.

2 miejsce - Chebel Szymon (Szkoła Podstawowa nr 15) – 3,24;84 min.

3 miejsce - Karwicki Szymon (SP nr 13 ZS z Oddz. Integracyjnymi) – 3,31;52 min.

 

Uzyskane rezultaty przeliczone zostały na równoważniki punktowe. Ich suma za cztery konkurencje (pięciu najlepszych zawodników, gdyż szósty, najsłabszy wynik – był odrzucany), wyznaczyła każdemu uczestnikowi zawodów miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej czwórboju. Oto chłopcy czołowej „szóstki” w tych klasyfikacjach, którzy nagrodzoni zostali również trofeami sportowymi i dyplomami:

 

1 miejsce - Boroń Jakub (Szkoła Podstawowa nr 1) – 243 pkt.

2 miejsce - Poznański Jan (SP nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszk. nr 2) – 231 pkt.

3 miejsce - Chebel Szymon (Szkoła Podstawowa nr 15) – 230 pkt.

4 miejsce - Ślosorz Marcin (SP nr 13 ZS z Oddz. Integracyjnymi) – 224 pkt.

5 miejsce - Pławecki Mikołaj (Szkoła Podstawowa nr 1) – 218 pkt.

6 miejsce - Wywioł Kamil (SP nr 6 w Zespole Szkolno Przedszkol. nr 1) – 209 pkt.

 

W generalnych klasyfikacjach drużynowych, puchar dla szkoły i złote medale indywidualnie - za zwycięstwo zespołowe (podobnie jak kilka dni wcześniej reprezentacja dziewcząt tej szkoły), otrzymali lekkoatleci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny i Ignacego Fików z Wielkiej Skotnicy, którzy zgromadzili łącznie 884 punkty. Drugie miejsce i medale srebrne odebrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 13 im. Henryka Sienkiewicza z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Brzęczkowic, którzy "uzbierali" w sumie 878 pkt., a medale brązowe za trzecie miejsce zespołowo powędrowały do reprezentów Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bronisława Pukowca z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, gdyż drużyna placówki z Morgów uzyskała łącznie 868 punktów.

 

Oto "piątki" trzech najlepszych zespołów w czwórboju lekkoatletycznym chłopców mysłowickich szkół podstawowych w 2017 r.

  1. miejsce i medale złote – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny i Ignacego Fików z Wielkiej Skotnicy: Boroń Jakub, Pławecki Mikołaj, Sobierajski Kacper, Bidziński Michał i Kwaśniak Damian. Opiekun drużyny – mgr Celina Stolarczyk.
  2. miejsce i medale srebrne - Szkoła Podstawowa nr 13 im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Brzęczkowicach: Ślosorz Marcin, Karwicki Szymon, Gabor Przemysław, Kądziołka Tomasz i Mołczan Kacper. Opiekunki drużyny – mgr Aleksandra Gruchlik i mgr Patrycja Jankowska.
  3. miejsce i medale brązowe – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bronisława Pukowca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Morgach: Poznański Jan, Mokry Szymon, Fic Mateusz, Włoczyk Kamil i Duplaga Adrian. Opiekunowie zespołu – mgr Mariusz Przygoda i mgr Artur Kosiór.