bip

Finały miejskie szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej.23 maja to kolejny dzień szkolnych zmagań na mysłowickiej plaży w Parku Słupna, kiedy to odbyły się zawody w siatkówce plażowej szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizację zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców wygrało I Liceum Ogólnokształcące. O ile w przypadku dziewcząt, to raczej żadna niespodzianka, gdyż wszystkie wystawione pary składały się z byłych lub obecnych siatkarek Silesii Volley, to w kategorii chłopców, do samego końca nie wiadomo było, czy zwycięży I LO, czy CKZiU. Do półfinałów dostały się po dwie pary z obu tych szkół. Złoto zdobyli chłopcy z CKZiU i trzeba było czekać na wynik tie breaku w meczu o 3 miejsce, żeby sie dowiedzieć, która szkoła zdobędzie najwyższe podium drużynowo. Brązowy medal indywidualnie wywalczyła para z I LO i tym samym drużyna I LO wyprzedziła chłopców z CKZiU zaledwie o 2 pkt.

Każda szkoła miała prawo wystawić do zawodów po 3 pary dziewcząt i 3 pary chłopców. Pary rywalizowały ze sobą indywidualnie, jednocześnie zbierając punkty do klasyfikacji drużynowej, która przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące

2 miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

3 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące

 

Chłopcy:

1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące

2 miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

3 miejsce – II Liceum Ogólnokształcące

 

Najlepsze pary to:

Dziewczęta:

1 miejsce – Gansiniec Paulina, Gzyl Edyta (I LO)

2 miejsce – Kontny Kamila, Kontny Paulina (I LO)

3 miejsce – Dudek Katarzyna, Urbańczyk Katarzyna (I LO)

 

Chłopcy:

1 miejsce – Kaprzyk Dawid, Brzózka Paweł (CKZiU)

2 miejsce – Brzozowski Dominik, Powązka Kamil (I LO)

3 miejsce – Kurzaj Łukasz, Orzechowski Tomasz (I LO)

 

Dwie najlepsze pary dziewcząt i chłopców otrzymały prawo gry w zawodach rejonowych z najlepszymi siatkarzami z Katowic, które odbędą się w czerwcu.