bip

Szkoła Sportowa zwycięzcą turnieju "Hejże-ho, niechaj żyje SKO". Z wielkim przytupem i mnóstwem atrakcji odbyła się jubileuszowa – bo piąta – edycja Turnieju gier i zabaw dla szkół podstawowych "Hejże-ho, niechaj żyje SKO".

W piątkowe przedpołudnie, 2 czerwca 2017r., na Hali Widowiskowo-Sportowej spotkały się dzieci z 7 mysłowickich szkół podstawowych, aby aktywnie obchodzić swoje święto – Dzień Dziecka. Turniej gier i zabaw pod nazwą "Hejże-ho, niechaj żyje SKO" zorganizował dla nich MOSiR, wraz z Gimnazjum nr 3 oraz Fundacją banku PKO BP SA, której celem jest wspieranie organizacji społecznych zaangażowanych w obszary programowe kluczowe dla rozwoju każdego społeczeństwa, m.in. naukę, oświatę, kulturę i sport.

Każda szkoła uczestnicząca w turnieju zobowiązana była wystawić reprezentację składającą się z 12 osób: 6 dzieci z klas I-III, oraz 6 dzieci IV-VI. Dodatkowo 1 osoba z każdej szkoły wzięła udział w konkursie wiedzy o SKO, odbył się konkurs kibiców i quiz "Ślonsko Godka".

Imprezę uroczyście zainaugurował występ zespołu tanecznego z Zespołu Szkół Sportowych w tańcu z szarfami w olimpijskich kolorach, po czym powitała wszystkich pani Dyrektor Oddziału Mysłowice PKO BP SA – Marzanna Trzepietowska wraz z Dyrektorem MOSiR Bartłomiejem Gruchlikiem. Pojawił się też ważny gość – Pancernik Hatetepes, który towarzyszył dzieciom w rozgrywkach, podkręcał gorącą atmosferę na widowni i śpiewał z dziećmi hymn SKO.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, odbył się konkurs wiedzy o SKO, a potem dzieci przystąpiły do rywalizacji sportowej. Każda szkoła biorąca udział w turnieju została nagrodzona za wspaniałą rywalizację i sportowe zmagania sprzętem sportowym dla szkoły, a każde dziecko wyszło z imprezy z medalem na szyi. Rywalizacja była zacięta, a zwycięzcy tegorocznego turnieju skasowali prawie wszystkie pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach, dzięki czemu ich wynik punktowy był imponujący – zdobyli 81 punktów, przy czym drugie miejsce to już tylko 29!. Gratulujemy świetnego przygotowania dzieci do sportowych rozgrywek Szkole Sportowej, która zdobyła najwyższe podium! Na kolejnych miejscach uplasowały się szkoły: 2 miejsce – SP nr 15, 3 miejsce – SP nr 17.

Na rozgrywkach sportowych rywalizacja się jednak nie zakończyła. Uczestników tegorocznego turnieju czekał jeszcze konkurs "Ślonsko Godka", który prowadził Grzegorz Stasiak z Radia "Fest". No i oczywiście odbył się konkurs na najlepszych kibiców – najlepiej zagrzewali do walki swój team koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 10. Nagrody wręczali przedstawiciele mysłowickiego oddziału banku, na czele z panią dyrektor, dyrektor MOSiR oraz Pan Prezydent Grzegorz Brzoska.

Na koniec czekało wszystkich zebranych jeszcze kilka atrakcji – był pokaz hip-hopu, wspólna zumba oraz dmuchany zamek, w którym można było spalić resztki dziecięcej energii.

Specjalne podziękowanie należy się wolontariuszom z Gimnazjum nr 3, którzy pod kierownictwem pani Anny Baron, Katarzyny Walczok i pana Jakuba Wosk, pomagali w przeprowadzeniu turnieju: czuwali nad sprawnym przeprowadzeniem konkurencji oraz bezpieczeństwem uczestników.

 

Galeria zdjęć