bip

Udane występy mysłowickich licealistów w szkolnych finałach wojewódzkich w siatkówce plażowej.9 czerwca na obiektach sportów letnich MOSiR w Parku Słupna, odbyły się finałowe turnieje Wojewódzkiej Letniej Licealiady 2016/2017 w siatkówce plażowej. Wystąpiło w nich po szesnaście najlepszych zespołów „plażowych” z rozgrywek kwalifikacyjnych (nasze województwo od kilkudziesięciu już lat, podzielone jest na szesnaście rejonów, a w finałach każdej dyscypliny sportowej, które organizuje corocznie Śląski Szkolny Związek Sportowy, prawo udziału zapewniają sobie tylko zwycięzcy rejonu). Nasze mysłowickie szkoły w swoim siódmym rejonie, muszą każdorazowo rywalizować z zawsze silnymi mistrzowskimi szkołami z Katowic, i wielokrotnie – zarówno na poziomie gimnazjalnym, jak i szkół ponadgimnazjalnych, w latach 2000 – 2014 dziewczęce pary wychodziły zwycięsko z tych zmagań. Jednakże zarówno w ubiegłym, jak i w obecnym roku szkolnym, duety katowickie, a konkretnie reprezentujące VIII LO - okazały się lepsze i to one walczyły – i to całkiem udanie – w tych finałowych rozgrywkach.

 

W piątkowym turnieju dziewcząt nie znalazły pogromczyń, gdyż jako jedyne po kolei pięć swoich spotkań wygrały siatkarki katowickiego VIII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie: Dominika Goździcka w parze z Agatą Kroplewską, i bezapelacyjnie zdobyły złote medale Śl.SZS (rok temu także stały na finałowym podium, a wywalczyły wówczas medale brązowe) ! To nie pierwszy sukces mysłowiczanki – Dominiki Goździckiej, która będąc jeszcze uczennicą mysłowickiego gimnazjum nr 1, także odnosiła wiele sukcesów na szczeblu rozgrywek miejskich i wojewódzkich – i to zarówno w „plażówce”, jak i w siatkówce halowej, gdzie była niekwestionowaną liderką tych drużyn.

 

Poza „złotą” Dominiką, w finałach Licealiady wystąpiła jeszcze dwójka innych mysłowiczan, która kontynuuje naukę w innych miastach i z powodzeniem reprezentuje tam swoje szkoły. Byli to: Patrycja Bryl i Paweł Tatar. Oboje, jeszcze jako uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, a następnie Gimnazjum nr 1, swoją przygodę z siatkówką rozpoczynali właśnie w tych mysłowickich placówkach i na co dzień siatkarskie umiejętności doskonalili w naszych siatkarskich sekcjach MOSiR-u. Oboje – tak jak i Dominika – także zbierali medalowe żniwo w naszych finałach miejskich. Obecnie Patrycja – jako uczennica drugiej klasy IX LO w Chorzowie, wraz z siatkarską partnerką zwyciężyła w rejonie chorzowsko-siemianowickim, i także obie udanie – bo od zwycięstwa, rozpoczęły zmagania w finałach. Jednakże po wzajemnej kolizji w drugim meczu, jej partnerka nie była w stanie kontynuować gry, a ponieważ szkoła nie wystawiła rezerwowej – zdekompletowana para musiała się wycofać z dalszych rozgrywek. Ostatecznie Patrycja Bryl z partnerką – Dorotą Szmuszkiewicz, sklasyfikowane zostały w grupie czterech zespołów na miejscach 9-12. Natomiast trzeci z mysłowiczan, który – tak jak i Patrycja, jest drugoklasistą, z tym że w I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie, w ubiegłotygodniowych finałach wojewódzkich, wraz ze swoim partnerem, dotarł do ćwierćfinałów, gdzie w walce o półfinał zostali pokonani przez faworytów - późniejszych złotych medalistów – siatkarzy z Żor. Ostatecznie dzięki dobrej grze Pawła wespół z partnerem, częstochowskie liceum zakończyło te finały na miejscach 5 - 6.