bip

IV Mysłowickie Dni Integracji Sportowej.W tym roku wyjątkowo w czerwcu, a nie w maju odbyły się Dni Integracji Sportowej – dokładnie 12 i 13 czerwca, na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR Mysłowice. W tym roku w imprezie wzięło udział 7 organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z Mysłowic. Moc sportowych konkurencji indywidualnych i zespołowych zapełniło niepełnosprawnym czas, zapewniło emocje i wiele radości. Zawody sportowe zostały przygotowane tak, żeby dostosować je do różnych stopni i różnych charakterów niepełnosprawności. Każdy mógł spróbować swoich sił w grach i zabawach sportowych, trójboju siłowym, przeciąganiu liny, siatkówce ręcznikowej, gry w 2 ognie, biegach krótko i długodystansowych oraz piłce nożnej. Dwudniowe zmagania sportowe zostały nagrodzone: każdy uczestnik zawodów otrzymał medal z rąk Pana Vice-Prezydenta Mysłowic Grzegorza Brzoski, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach - statuetki Zwycięskiej Nike.

W Dniach Integracji wzięły udział organizacje:

  1. Ośrodek Rehabilitacyjno – Opiekuńczy
  2. Zespół Szkół im. Korczaka
  3. Środowiskowy Dom Samopomocy
  4. Dom Pomocy Społecznej
  5. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi (SP 13, Gimnazjum 3)
  6. Polski Związek Niewidomych
  7. Stowarzyszenie Amazonek TĘCZA.

 

Na szczególne podziękowania zasługują wolontariusze – wspaniali młodzi ludzie Gimnazjum nr 3, którzy przez dwa dni pomagali w organizacji zawodów. Prowadzili i sędziowali konkurencje, przygotowali salę i trasy biegowe, obsługiwali poczęstunek.

Organizację imprezy koordynował Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds Osób Niepełnosprawnych – pan Krzysztof Marciniak, a do współpracy i pomocy udało mu się zaprosić sponsorów: Celina i Piotr Poliwczak, Piekarnia Batog, Okręgowa Stacja SANEPiD Katowice, MOSiR Mysłowice.