bip

„Podwórko się bawi” - gry i zabawy sprawnościowe dla dzieci.W ramach corocznej, cyklicznej akcji „Lato w mieście”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, także i w obecne wakacje realizuje tegoroczny, letni projekt pn. „Podwórko się bawi”. Składa się on z licznych gier i zabaw sprawnościowych, a także ze wspólnych, różnorodnych zabaw ruchowych i tańcach, prowadzonych przez instruktorów MOK-u, a które odbywają się zazwyczaj dwa razy w tygodniu: w czwartki i soboty. O ile w soboty (w godz. 11:00 – 13:00, w dniach: 22 i 29 lipca oraz 26 sierpnia), takie cykliczne imprezy dla dzieci będą mieć miejsce zawsze w Parku Słupna, a konkretnie na terenach kąpieliska MOSiR (prowadzą je mysłowiccy harcerze), to w czwartki każdorazowo są one wyjazdowe w inne miejsce i dzielnicę Mysłowic. 20 lipca taką możliwość miały dzieci ze Starej Wesołej, gdyż zajęcia odbyły się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 14 oraz tamtejszej filii MOK przy ul. 3 Maja.

 

Zabawy rozpoczęły się od konkursu kręcenia kółkami hula-hoop, a następnymi konkurencjami były: rzuty kółkami ringo do punktowej tarczy, urozmaicony i trudny sprawnościowy tor przeszkód, a ostatnią konkurencją indywidualną było nadmuchiwanie balonów na czas. Wszystkie uczestniczące dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i motywacją, tak iż w każdą konkurencję wkładały wiele sił i ambicji. Dlatego też, kilkakrotnie do wyłonienia kolejności czołowych miejsc, niezbędne były dogrywki, gdyż uczestnicy zdobywali takie same ilości punktów lub uzyskiwali jednakowe czasy. Po zakończeniu gier i zabaw, podliczone zostały osiągnięcia każdego dziecka i ustalona została końcowa, generalna klasyfikacja wszystkich uczestników.  

 

Wszyscy uczestnicy tej wczorajszej, czwartkowej imprezy, otrzymali różnorodne słodycze i napoje, a po ostatniej konkurencji indywidualnej, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, wyróżnieni zostali nagrodami rzeczowymi.

 

Kolejne dwie czwartkowe, dzielnicowe gry i zabawy dla dzieci, w ramach wakacyjnego programu „podwórko się bawi”, odbędą się: 27 lipca – w Janowie (filia MOK przy ul. Janowskiej 2), a tydzień później, tj. 3 sierpnia – w Filii MOK w Brzezince (ul. Laryska 5). Rozpoczęcie gier i zabaw – każdorazowo o godz. 11:00. Przypominamy także, iż w drugim miesiącu wakacji, MOSiR organizuje również dwie imprezy wyjazdowe: 9 sierpnia – do Aquaparku w Tarnowskich Górach, a 23 sierpnia planowana jest wycieczka autokarowa do Ojcowa i Pieskowej Skały. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń, a ponieważ będą to wyjazdy autokarowe, jest oczywiste, że ilość miejsc jest ograniczona pojemnością środka transportu. Pozostało już niewiele wolnych miejsc, a wszelkie informacje dotyczące warunków udziału i zapisów, można uzyskać osobiście w Hali Widowiskowo - Sportowej MOSiR lub także telefonicznie, dzwoniąc na numer: (32) 317 18 02.