bip

Trzeci turniej kwalifikacyjny OMM w siatkówce plażowej.W ramach Otwartych Mistrzostw Mysłowic 2017, w ostatnią niedzielę lipca na boiskach do siatkówki plażowej, usytuowanych w obiektach sportów letnich MOSiR w Parku Słupna, 16 par męskich rywalizowało w trzecim turnieju kwalifikacyjnym. Także w tej trzeciej edycji – podobnie jak i podczas drugiego turnieju kwalifikacyjnego, przeprowadzonego dwa tygodnie wcześniej, tj. 16 lipca, pogoda była słoneczna, a nawet jeszcze bardziej upalna. I ponownie - oprócz mysłowickich par oraz zespołów z ościennych miast (Jaworzna, Sosnowca i Katowic), do Mysłowic przybyli siatkarze plażowi z Bielska-Białej, Chałupek, Czechowic Dziedzic, Gliwic, Jastrzębia Zdroju, Kędzierzyna Koźla, Opola, Raciborza i Wodzisławia Śląskiego.

 

Zawody rozgrywane były tak zwanym systemem brazylijskim: uczestnicy z dwóch pierwszych zawodów – w zależności od osiągniętych rezultatów i zdobytych punktów, zostali odpowiednio rozstawieni (osiem najlepszych par), a pozostałe zespoły zostały rozlosowane. Para, która w dowolnym momencie przebiegu zawodów zanotowała dwie porażki – kończyła już swój udział w zawodach (nie dotyczyło to jedynie dwóch duetów, które dotarły aż do półfinałów, ponieważ po porażce w ćwierćfinale, walczyły między sobą o miejsca 3 – 4). Mimo uciążliwego upału, każdy z 32 uczestników trzeciego w kolejności, niedzielnego turnieju, walczył wytrwale i ambitnie tak z rywalami, jak i ze spiekotą. Dlatego spotkania były bardzo zacięte i wyrównane, a o zwycięstwie danego duetu, decydował wiele razy błąd, niezdecydowanie lub ryzyko podjęte przez przeciwników. Cały turniej 30 lipca wygrała para, która odniosła pięć kolejnych zwycięstw i nie poniosła żadnej porażki w rozgrywkach (dwa tygodnie temu także dotarła do finału i zajęła trzecie miejsce). Oto finaliści, czyli najlepsze cztery pary tych zawodów:

 

1 miejsce - Łukasz Farana (Chałupki)/ Denis Psota (Racibórz)

2 miejsce - Krzysztof Wojtyłko/Paweł Glinka (obaj Bielsko-Biała)

3 miejsce - Kamil Kruczkowski(Katowice)/Tomasz Michalak (Kędzierzyn Koźle)

4 miejsce - Kamil Mołczan/Krzysztof Czekała (obaj z Katowic)

 

Za zwycięstwo w każdym turnieju, siatkarze indywidualnie otrzymują po 20 punktów do klasyfikacji końcowej, za 2 miejsce – po 16 pkt.; za 3 miejsce – po 14 pkt., itd. - aż do 1 pkt.(dla wszystkich siatkarzy, którzy w parze zajmują miejsca 17 i każde dalsze). Aktualny ranking punktowy po dwóch turniejach zamieszczony jest na stronie internetowej MOSiR Mysłowice, (dyscyplina – siatkówka, zakładka – plażówka). Ponieważ cały cykl eliminacji, składa się z czterech turniejów, ostatnie – czwarte zawody kwalifikacyjne odbędą się w niedziele - 13 sierpnia, natomiast ścisły finał, z udziałem ośmiu par, złożonych z siatkarzy, którzy w rankingu zgromadzą największą ilość punktów, odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji, tj. 27 sierpnia.

 

Ranking uczestników Otwartych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej 2017: 30.07.2017r. - zobacz - >>

 

 

 

Zdjęcie: pixabay.com