bip

„Podwórko się bawi” - ciąg dalszy gier i zabaw sprawnościowych dla dzieci.Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, w ramach corocznej akcji „Lato w mieście”, także w tegoroczne wakacje realizuje wyjazdy w różne dzielnice Mysłowic do tamtejszych filii MOK, aby kontynuować letni projekt pn. „Podwórko się bawi”. Składa się on z licznych gier i zabaw sprawnościowych, a także ze wspólnych, różnorodnych zabaw ruchowych, prowadzonych przez instruktorów – pracowników tych instytucji. Od początku wakacji odbywają się one w czwartki i w ten miniony - 17 sierpnia, taką możliwość miały dzieci w Morgach. Pogoda dopisała (nie było ani deszczowo, ale też nie upalnie) i w zajęciach uczestniczyło łącznie ponad trzydzieścioro dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

 

Dzieci współzawodniczyły w następujących grach i zabawach: skoki ze skakanką, kręcenie kółkami hula-hoop, podbijanie rakietkami piłeczki ping-pongowej, rzuty kółkami ringo do punktowej tarczy, strzały na bramkę do unihokeja różnymi piłeczkami, dmuchanie balonów na czas, „wyścig kangurów” (skoki slalomem na gumowej piłce na czas), a uwieńczeniem zabaw było zespołowe przeciąganie liny (tu dwukrotnie lepsze od chłopców – z niewielką pomocą swoich opiekunek – lepsze okazały się dziewczęta, mimo iż liczbowo było ich tylko o jedną więcej). Po zakończeniu wszystkich konkursów, podliczone zostały osiągnięcia każdego dziecka i ustalona została końcowa, generalna klasyfikacja wszystkich uczestników tych zmagań. 21 dzieci wyróżnionych zostało różnorodnymi nagrodami rzeczowymi, a na zakończenie wszyscy uczestnicy tej wczorajszej, czwartkowej imprezy, otrzymali także różnorodne słodycze i napoje.

 

Kolejna, przedostatnia w tegoroczne wakacje, okazja dla dzieci uczestniczenia w czwartkowej zabawie, już za tydzień, gdyż 24 sierpnia możliwość rywalizacji w różnych grach, dzieci będą miały na boisku przy Gimnazjum nr 6 w Kosztowach (ul. Jerzego Chromika 3). Rozpoczęcie zabaw – o godzinie 11:00. Natomiast ostatnia impreza z cyklu wakacyjnego programu „Podwórko się bawi”, będzie miała miejsce dwa dni później, tj. w sobotę – 26 sierpnia (także w godzinach 11:00 – 13:00). Przeprowadzą ją harcerze mysłowickiego hufca na terenie Kąpieliska Słupna.