bip

IX Międzynarodowy Puchar Polski Judo Juniorek i Juniorów im. T. Nakręta w SochaczewiePo wakacyjnej przerwie, zawodnicy klubu UKS JUDO Mysłowice powrócili do systematycznych treningów. Pierwszym turniejem z ich udziałem był Puchar Polski Juniorów w Sochaczewie. Do powiatu, w którym urodził się Fryderyk Chopin przybyło ponad 150 sportowców z całej Polski, Rosji oraz Ukrainy. Na te zawody trenerzy postanowili wystawić dwoje zawodników naszego klubu: Filipa KOCIMĘ oraz Alicję GOWARZEWSKĄ.

Oboje, nasi judocy zadebiutowali w nowych dla siebie kategoriach wagowych. Filip KOCIMA nie zdołał niestety dotrzeć do punktowanych pozycji. W 1/8 finału uległ zawodnikowi z Józefowa. Ciekawostką jest fakt, że w jego kategorii do finału nie zakwalifikowali się żadni Polacy. W walce o złoto spotkali się zawodnicy jednego klubu: St. Petersburg z Rosji. Alicja GOWARZEWSKA mimo, iż była najmłodszym rocznikiem (jednym z sześciu) zaliczyła udany debiut w grupie juniorów. Dzięki trzem zwycięstwom i jednej porażce wywalczyła srebrny medal za II miejsce.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom solidnego występu na Pucharze Polski w Sochaczewie i czekamy na kolejne zawody z udziałem mysłowickich zawodników.

 

 

 

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice