bip

Pracowity weekend zawodników UKS Judo Mysłowice.Prawie 300 zawodników z całej Polski i Ukrainy przybyło do Bytomia na Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo - IV Memoriał Józefa Wiśniewskiego. Wśród walczących oglądać można było również 4 judoków klubu UKS JUDO Mysłowice. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do stolicy śląskiego judo z Jakubem DZIEDZICEM, Alicją GOWARZEWSKĄ, Marcinem WŁOKĄ i Piotrem ZDRDOWSKIM.

Najbardziej obsadzona kategoria – Juniorzy Młodsi do 60kg (43 zawodników) to kategoria, w której walczyli wszyscy, nasi kadeci. Mimo ambitnej postawy oraz zaciekłych walk nie zdołali oni zakwalifikować się do strefy medalowej. Alicja na tym turnieju stoczyła 4 walki. Były to 4 zwycięstwa. Wywalczyła więc złoty medal za I miejsce w tym Pucharze Polski.

Łączna nota naszych sportowców pozwoliła nam osiągnąć XI miejsce (spośród 69 klubów) w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy Trenerowi, Zawodnikom i czekamy na dobre wiadomości z Gdyni, gdzie za tydzień odbędzie się ostatni w tym roku Puchar Polski.

Dzień po walkach naszych kadetów, młodzi sportowcy trenujący judo w klubie UKS JUDO Mysłowice lub Szkole Sportowej wzięli udział w Turnieju Judo z okazji Święta Niepodległości, w Jastrzębiu – Zdroju. Na zawody dla dwunastolatków i dzieci młodszych pojechała z Trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM „Szczęśliwa Trzynastka”. Nie można inaczej powiedzieć o dzieciach, którzy świętowali judo wraz z innymi dziećmi całej Polski. Oprócz radości wynikającej z trenowania młodzi judocy cieszyli się ze zdobytych medali. A powodów było wiele. Podsumować je można zdaniem: każdy mysłowicki zawodnik wywalczył medal.

 

Zdobywcy złotego medalu za I miejsce to:

Filip CYGAN – UKS JUDO Mysłowice;

Iga FROSZTĘGA – UKS JUDO Mysłowice;

Kamil HULIN – UKS JUDO Mysłowice;

Jessica KORDEK – Szkoła Sportowa;

 

Srebrne medale za II miejsce zawisły na szyjach:

Nikoli JAWORSKIEJ – Szkoła Sportowa;

Natalii RUSIN (w parterze) – UKS JUDO Mysłowice;

Sandry SZAŁKIEWICZ – UKS JUDO Mysłowice;

 

Brązowe medale za III miejsce przywieźli z Jastrzębia:

Noemi MIERZWA - KOZŁOWSKA – Szkoła Sportowa;

Natalia RUSIN (w stójce) – UKS JUDO Mysłowice;

Halina RYDZIKOWSKA – UKS JUDO Mysłowice;

Róża SOBIERAJSKA – Szkoła Sportowa;

Emilia WILK – Szkoła Sportowa;

Nadia ŻAK – Szkoła Sportowa;

 

Gratulujemy pięknych walk i wyników Trenerowi i Zawodnikom.

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice