bip

Turnieje Judo w Rybniku i węgierskim Gyӧr.W miniony weekend, w Rybniku–Boguszowicach odbył się XI Międzynarodowy Turniej Judo - SILESIA CUP. Zawody dotyczyły grup wiekowych Dzieci (U-10, U-12), Młodzików (U-14) oraz Juniorów Młodszych (U-17). Dla grupy Młodzików, SILESIA CUP, razem  z Mistrzostwami Śląska były turniejem klasyfikacyjnym do kadry województwa śląskiego na I półrocze 2018r. Był to więc jeden z wielu powodów, dla których zawody były mocno obsadzone. W Rybniku tradycyjnie próbowali swoich sił zawodnicy z klubu UKS JUDO Mysłowice. Trener Mariusz FIGLUS udał się tam z Dwunastką Wojowników z Mysłowic.

 

Złote medale za I miejsce wywalczyli:

Filip CYGAN (U-10)

Iga FROSZTĘGA (U-12)

Kamil HULIN (U-12)

Roksana WITEK (U-10)

 

Srebro za II miejsce zawisło na szyjach:

Jakuba DZIEDZICA (U-17)

Haliny RYDZIKOWSKIEJ (U-10)

Sandry SZAŁKIEWICZ (U-12)

 

Brązowy medal za III miejsce zdobył Piotr ZDRODOWSKI (U-14)

 

V miejsce uzyskali:

Alicja JANECZKO (U-14)

Marcin WŁOKA (U-17)

 

Na VII miejscu uplasował się Patryk ZDRODOWSKI (U-17)

IX miejsce to wynik Igora KOZIKA (U-14)

 

Gratulujemy Trenerom i Zawodnikom i myślimy już o jak najlepszych występach na Mistrzostwach Miasta Mysłowice, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, na hali MOSiR, na „Bończyku”. Zapraszamy

 

Kiedy większość mysłowickich judoków walczyła na rybnickich tatami, nasza jedyna kadetka startowała na Pucharze Europy w Gyӧr (Węgry). Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się tam z Alicją GOWARZERWSKĄ – jedną z 15 Polek startujących na tym pucharze. Ala w swoim debiucie nowej kategorii wagowej, na europejskich matach nie zdołała niestety awansować do strefy medalowej. Czekamy zatem na dobre wiadomości z Warszawy, gdzie za tydzień będzie reprezentowała województwo śląskie na drużynowych Mistrzostwach Polski.

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice