bip

Mistrzowie Mysłowic U' 11 zwycięzcami finału ogólnopolskiego Deichmann – Minimistrzostw 2013 w piłce nożnej.W okresie 20 kwietnia – 8 czerwca 2013 r., w 22 miastach kraju z udziałem aż 980 drużyn podzielonych na dwie grupy : U - 9 (roczniki 2004 i młodsi) oraz U -11 (roczniki 2002 i młodsi), trwały eliminacyjne rozgrywki Minimistrzostw w piłce nożnej – Deichmann 2013, których celem było zapewnienie dzieciom doskonałej zabawy na świeżym powietrzu oraz wyrabianie właściwych postaw sportowych i koleżeńskich w kolektywie. Był to największy w kraju turniej w kategoriach wiekowych U-9 i U-11, gdyż łącznie udział w nim wzięło prawie 10 tysięcy dzieci!

Każde dziecko ma większe czy mniejsze piłkarskie marzenia, dlatego przed rozpoczęciem rozgrywek każda drużyna wybrała nazwę kraju, który pragnęła reprezentować i otrzymała od organizatora stroje sportowe o barwach narodowych wybranego państwa. Dzięki temu najmłodsi mogli się poczuć się jak uczestnicy prawdziwych Mistrzostw Świata! Młodzi piłkarze przez osiem kolejnych weekendów przeżywali niesamowita przygodę, kiedy podczas rozgrywek rywalizowali na boiskach o zwycięstwo w swoich grupach miejskich, gdyż tylko zajęcie 1. miejsca w finałach miejskich gwarantowało udział w wielkim finale finałów. Jednym z tych 22 miast kraju, w którym odbywały się mini mistrzostwa w piłce nożnej chłopców były ponownie Mysłowice, a rozgrywki II Edycji Minimistrzostw przebiegały równolegle na dwóch boiskach, na obiektach MOSiR – Lechia przy ulicy Promenada. 

W miniony weekend, czyli w dniach 22-23 czerwca br., w Opolu odbył się ogólnopolski turniej finałowy II Edycji Deichamn Minimistrzostwa 2013. Na obiektach sportowych tego miasta walczyło 48 drużyn - zwycięzcy 22 turniejów miejskich kraju. Wśród nich były także drużyny które wygrały rywalizacje w Mysłowicach. W grupie młodszej U-9 była to drużyna Brazylii, a w grupie starszej U-11 - Niemcy. Nasi dziewięciolatkowie trafili niestety do tzw. „grupy śmierci” (z ich grupy dwie drużyny dotarły aż do ścisłego finału i zajęły miejsca 1 – 2) i ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscu 19 w gronie 24 zespołów tej kategorii wiekowej. Natomiast jedenastolatkowie okazali się rewelacją Finału Finałów i bez porażki zakończyli tegoroczne decydujące zmagania. W spotkaniu finałowym, które było „meczem na wodzie” (przed finałami nad Opolem przeszła potężna ulewa), pod dogrywce pokonali drużynę Brazylii Lublin 1 : 0. Młodzi piłkarze drużyny grający w barwach narodowych Niemiec, a którą tworzyli chłopcy – mieszkańcy Katowic i Mysłowic, w nagrodę otrzymali złote medale i okazałe puchary, a nagrodą główną dla całego zespołu jest wspólny wyjazd jesienią na mecz FC Barcelony! Młodym piłkarzom tego zespołu życzymy wspaniałych przeżyć i wrażeń nie tylko w czasie pobytu w Barcelonie, lecz także sportowych sukcesów i owocnych karier piłkarskich w przyszłości. 

Oto skład osobowy najlepszej w kraju drużyny w II Edycji Minimistrzostw w piłce nożnej – Deichmann 2013:

Jan Biegański, Mikołaj Biegański, Krzysztof Czenczek, Wojciech Filipowicz, Marcin Michałek, Mateusz Mijalski, Bartłomiej Petrus, Marceli Wąsiński, Jakub Witek i Robert Woźniak. Trener zwycięskiej drużyny – Tomasz Halemba.

Wiele zdjęć oraz film z finałowych rozgrywek z Opola zamieszczone są na stronie internetowej:http://www.sport.pl/sport/51,65025,14154577.html?i=0 

Wiesław Ziarko – MOSiR