bip

POLACY MISTRZAMI ŚWIATA! Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ze złotymi medalami!Para Kantor/Łosiak pokonała w finale mistrzostw świata do lat 23 duet brazylijski, zdobywając tym samym pierwsze w historii złote medale w tej kategorii wiekowej!

Piotr Kantor: Oczywiście jesteśmy niesamowicie szczęśliwi. Bardzo dziękujemy kibicom za wsparcie, bo przez cały tydzień na trybunach nie było tłumów- chyba ze względu na deszczową pogodę, dzisiaj wspierała nas ogromna liczba ludzi i za to jesteśmy bardzo wdzięczni. Przypuszczaliśmy, że spotkamy się w tym turnieju z Rosjanami i Austriakami, tak też się stało. W finale trafiliśmy na trudnych przeciwników- Brazylijczyków- na szczęście udało się wygrać.

W półfinale Mistrzostw Świata do lat 23 para Kantor/Łosiak pokonała austriacki duet Petutsching/Winter, zapewniając sobie tym samym miejsce na podium. Pierwszy set padł łupem Polaków, a prowadzenie w drugiej odsłonie pozwoliło mieć kibicom biało- czerwonych nadzieję na szybki awans do finału. Jednak set numer trzy zakończył się zwycięstwem ekipy z Austrii i to dopiero tie- break zadecydował o ostatecznym wyniku.

W meczu o złoto na Polaków czekała już para brazylijska (Vitor Felipe/Marcio Gaudie), którzy w swoim półfinale pokonali w trzech setach łotewski duet Finsters/Solovejs.

Wyniki półfinałów mężczyzn:
Kantor/Łosiak - Petutsching/Winter (Austria) 2:1 (21:17, 22:24, 15:10)
Vitor Felipe/Marcio Gaudie (Brazylia) - Finsters/Solovejs (Łotwa) 2:1(21:17, 16:21, 15:9)

Pierwszy półfinał w rywalizacji żeńskiej rozstrzygnął się na korzyść brazylijskiej pary Eduarda/Thais. Brazylijki potrzebowały aż trzech setów, aby odnieść zwycięstwo nad rywalkami z Kanady (Pischke/Humana –Paredes), a tie- break, który należał do najdłuższych w całych mistrzostwach zakończył się wynikiem 23:21. W drugim półfinale Niemki Bieneck/Schneider zapewniły sobie awans do finału, wygrywając z czeską parą Galova/Machova.

Wyniki półfinałów kobiet:
Pischke/Humana (Kanada) –Paredes - Eduarda/Thais (Brazylia) 1:2 (18:21, 21:15, 21:23)
Galova/Machova (Czechy) - Bieneck/Schneider (Niemcy) 0:2 (9:21, 14:21)

Po rywalizacji półfinałowej przyszedł czas na mecze medalowe. Jako pierwsze na boisko główne wybiegły kobiety. Kanadyjski zespół Pischke/Humana-Paredes po ciężkiej trzysetowej walce pokonał parę z Czech: Galova/Machova, zdobywając tym samym brązowe medale mistrzostw świata. W meczu, w którym o trzecie miejsce walczyli mężczyźni lepsi okazali się Austriacy- Peteutsching/Winter (którzy w półfinale ulegli polskiej parze). W dwóch setach pokonali oni łotewską parę Finsters/Solovejs.

Wyniki meczów o trzecie miejsce:
Kobiety: Pischke/Humana-Paredes (Kanada) – Galova/Machova (Czechy) 2:1 (19:21, 21:15, 16:14)
Mężczyźni: Peteutsching/Winter (Austria) – Finsters/Solovejs (Łotwa) 2:0 (21:17, 21:19)

W finale rywalizacji kobiecej o zwycięstwie zadecydował emocjonujący tie- break. Pierwszy set padł łupem pary brazylijskiej (Eduarda/Thais), druga odsłona wygrana została przez Niemki (Bieneck/Schneider) i to właśnie one dominowały również w tie- breaku, zdobywając ostatecznie złote krążki mistrzostw świata.

Finał kobiet: Bieneck/Schneider - Eduarda/Thais 2:1 (19:21, 21:12, 15:13)
Najwięcej emocji wzbudził oczywiście finał rywalizacji mężczyzn. W meczu o złoto z polską para Kantor/Łosiak zmierzyli się Brazylijczycy Vitor Felipe/Marcio Gaudie. Ekipa canarinhos nie była jednak w stanie zatrzymać doskonale grających Polaków, którzy- wygrywając w dwóch setach- zapewnili tłumom kibiców w parku Słupna niesamowite emocje, zwieńczone ostatecznie łzami wzruszenia.
Finał mężczyzn: Kantor/Łosiak – Vitor Felipe/Marcio Gaudie 2:0 (21:16, 21:17)