bip

Bezapelacyjna dominacja żaczek.Mistrzostwa Śląska Żaczek, które w dniu 25.05.2013r odbyły się w Chybiu, zostały zdominowane przez zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice. 

W grze indywidualnej do finału dotarły: Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk, które złoty i srebrny medal podzieliły między sobą. Tytuł Mistrzyni Śląska Żaczek wywalczyła Julia a Klaudia została Wicemistrzynią.

Swoje wysokie umiejętności techniczno taktyczne dziewczyny potwierdziły także w kategorii gier deblowych. Para Julia Tomecka/Klaudia Franaszczuk zdobyła 1 miejsce pokonując w finale Natalię Gąsior (AKS Mikołów) grającą wspólnie z Bogusławą Majewską (MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie). Nie była to jednak jedyna para podopiecznych Beaty Nowak, która stanęła na podium. Brązowe medale w grze podwójnej zdobyły także Alicja Gasz i Natalia Kruczek.

Reasumując: aż cztery zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice zdobyły w kategorii Mistrzostw Śląska Żaczek sześć medali, w tym wszystkie 4 możliwe do zdobycia złote. Liczyliśmy na medale, ale ich ilość przekroczyła nasze oczekiwania, z czego ogromnie się cieszymy. Gratulujemy zawodniczkom i trenerom oraz życzymy dalszych zwycięstw! 

tekst - Grażyna Wojciechowska