bip

Półfinał Mini Olympic Games.W sobotę 11 maja 2013r w hali noszącej imię Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym rozegrano półfinał turnieju Mini Olympic Games. W turnieju zagrać mogły najlepsze ósemki zawodniczek i zawodników wyłonionych w rozgrywkach wojewódzkich. Wspólnie z tenisistami stołowymi ze Śląska walczyli reprezentanci województw: Lubuskiego, Dolnego Śląska i Opolskiego.

Do półfinałów udało się awansować dwóm zawodniczkom Klubu Tenisa Stołowego MOSiR Mysłowice: Zuzannie Grzesińskiej i Wiktorii Urbaniak.

Kolejnym celem podopiecznych Beaty Nowak był awans do finału MOG, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 8-9.06.2013r. Aby go zrealizować dziewczyny kolejny raz musiały wejść do czołowej ósemki tym razem turnieju półfinałowego.

Zadanie wydawało się bardzo trudne, bo zawodniczki KTS były rozstawione do zawodów z numerami 5 i 11. Jednak dziewczyny pokazały, że w zawodach nie grają numery a ambicją i umiejętnościami zdobytymi na treningach, można pokonywać rywalki wyżej sklasyfikowane od siebie. Wiktoria Urbaniak zajęła w turnieju 4 miejsce a Zuzanna Grzesińska uplasowała się na pozycji 5-8 i tym samym obie reprezentantki KTS zagrają w turnieju finałowym w Warszawie. 

Gratulujemy ! 

tekst - Grażyna Wojciechowska