bip

III Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodzików i młodziczek.

W dniach 16-17.03 w Sosnowcu rozegrany został III Ogólnopolski Turniej klasyfikacyjny młodzików/czek. Na starcie stanęło 40 dziewczynek i chłopców. Wśród grona najlepszych tenisistów w Polsce tej kategorii zagrali zawodnicy K.O. MOSiRu Mysłowice Sonia Kulasińska i Jan Zandecki. Sonia rozpoczynała zawody z nr. 40 a Jan 17 listy krajowej. Dla Sonii były to pierwsze w życiu zawody tak wysokiej rangi. Niestety zawodniczka naszej sekcji wygrała tylko jeden mecz w grupie i do awansu zabrakło jej jednego wygranego meczu. Ostatecznie S.Kulasińska została sklasyfikowana na miejscu 37-38.

Jan Zandecki zagrał bardzo dobry turniej. Rozpoczynając zawody z nr. 17 w turnieju pierwszej kategorii gdzie grali zawodnicy od nr. 1 po nr. 20 listy krajowej, Jaś bardzo dobrze grał w fazie grupowej. Będąc rozstawionym z piątym numerem w swojej grupie Jaś miał czterech przeciwników, wszyscy wyżej sklasyfikowani od niego: nr. 1, nr. 4, nr. 8, oraz nr. 16 w Polsce. Ale Jaś nie przestraszył się wysoko notowanych przeciwników i wygrał trzy na cztery mecze w grupie. Najbardziej cenne było zwycięstwo nad nr. 1 w Polsce Baranowskim Mateuszem z Lubartowa i to z jakim wynikiem 3:0 dla Zandeckiego i 10:3 w ostatnim secie. Zawodnikom nr. 8. i nr. 16 młody mysłowiczanin nie dał żadnych szans wygrywając odpowiednio 3:0 i 3:1. Tym samym Jan awansował do turnieju głównego z drugiego miejsca w grupie.

W niedzielę 17.03 w turnieju głównym grało 16u najlepszych młodzików w kraju. W pierwszej rundzie Jan Zandecki wygrał po wyrównanym pojedynku z zawodnikiem wyżej rozstawionym Kamilem Dziadek z Gdańska 3:2. W kolejnym meczu los chciał żeby Jaś spotkał się z Mikołajem Szalińskim z Warszawy z którym dzień wcześniej przegrał w grupie 0:3. Początek meczu wskazywał że i tym razem Warszawianin wygra zdecydowanie, bo prowadził 2:0 w setach. Tylko w trzecim secie Zandeckiemu udało się nawiązać walkę i wygrać z 13:11. Mimo wygranego kolejnego seta i doprowadzenia stanu meczu do remisu 2:2 w setach naszemu zawodnikowi jednak nie udało się wygrać ten mecz. W końcowej klasyfikacji młody mysłowiczanin zajął miejsce 7-8 co jest niewątpliwym sukcesem.

Komentując wyniki młodych tenisistów stołowych z Mysłowic muszę powiedzieć że sukces S.Barana 5 miejsce i Zandeckiego 7-8m w Polsce jest wynikiem ciężkiej pracy na treningach tych chłopaków oraz odpowiednio dobrego przygotowania do zawodów podczas ferii zimowych i tuż po nich. Jak pisałem wcześniej udział w zawodach międzynarodowych ( miedzy innymi turniej w Żovkvi na Ukrainie) zaprocentuje wynikami na arenie krajowej co stało się faktem.