bip

III OTK Młodziczek w tenisie stołowym.W dniach 16-17.03.2012r w Sosnowcu - Milowicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek w tenisie stołowym. Kolejne udane zawody rozegrała tam zawodniczka KTS MOSiR Mysłowice Julia Braś, czym sprawiła ogromną radość licznie dopingującej jej mysłowickiej i śląskiej publiczności.

W pierwszym dniu zawodów widać było u Julki ogromną tremę. Nie udało jej się awansować do turnieju głównego z rozgrywek grupowych i o awans musiała walczyć w turnieju dodatkowym. W pierwszym pojedynku pokonała 3:0 zawodniczkę MKS Cieszko Cieszyn Agatę Paszek a drugim zwycięstwem (również 3:0) nad reprezentantką UKS Warta Kostrzyn nad Odrą Eweliną Kaszuba przypieczętowała swój awans do turnieju głównego. Niestety, słabszy występ w turnieju grupowym spowodował, iż w tabelce rozgrywek gier finałowych trafiła już w pierwszym meczu na zawodniczkę rozstawioną z numerem 2 w zawodach - Agatę Zakrzewską, reprezentującą klub SSCK Hals Warszawa. Jednak Julia pokazała wszystkim, iż potrafi walczyć i sprawiła kibicom dużą niespodziankę, pokonując w trudnym i pełnym emocji meczu wyżej rozstawioną zawodniczkę 3:2.

W ćwierćfinale zawodniczkę KTS MOSiR Mysłowice pokonała 3:1 młodziczka LUKS Chełmno Sandra Kocoń i ostatecznie Julia została sklasyfikowana w turnieju na wysokim 8 miejscu. Bardzo dobre występy w całym sezonie spowodowały, iż Julia bez konieczności eliminacji zagra w Mistrzostwach Polski Młodziczek. 

Gratulujemy ! 

tekst - Grażyna Wojciechowska