bip

Trzy medale mysłowickich lekkoatletów.W minioną sobotę i niedzielę 2-3 czerwca br., na stadionie Sprint w Bielsku Białej, odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w lekkiej atletyce juniorów i juniorów młodszych Makroregionu Śląskiego (należą do niego dwa województwa: katowickie i opolskie). Skromny bo trzyosobowy zespół lekkoatletów MOSiR podopiecznych trenera Józefa Szendery, przywiózł do Mysłowic z tych zawodów trzy medale.

W pierwszym dniu zawodów najlepiej spisała się Katarzyna Rosikoń. Startująca w biegu na 1 500 metrów w kategorii juniorek młodszych Kasia - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, przybiegła do mety jako pierwsza i nie tylko bezapelacyjnie zdobyła złoty medal, ale równocześnie aż o 15 sekund ! poprawiła swój poprzedni rekord życiowy na tym dystansie (5.09;84 sek), który po sobotnich zawodach wynosi obecnie już 4 min. 54;27 sek. (w tabelach ogólnopolskich jest to aktualnie jedenasty wynik w kraju wród juniorek młodszych).

Drugim naszym reprezentantem, który także wywalczył miejsce na podium, był Michał Bryja. Uczestniczący w biegu na tym samym dystansie co Kasia, lecz w kategorii starszej bo juniorów, uczeń Górki czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, z czasem 4 min. 22;63 sek. wywalczył na mecie trzecią pozycję, co dało mu brązowy medal.

Jako trzeci z mysłowiczan ten pierwszy dzień mistrzostw zakończył Michał Włodarczyk. Co prawda nie zdobył on medalu w biegu sprinterskim na 100 metrów, lecz rezultatem 11;80 sek. ustanowił nowy rekord życiowy. W drugim dniu zawodów w niedzielę, 3 czerwca, ten sam lekkoatleta wystartował tym razem na 100 metrów przez płotki, w którym zajął ostatecznie 5. miejsce. Lecz osiągnięty rezultat czasowy tego biegu - 15;79 sek., jest także nowy rekordem życiowy tego sprintera, któremu do wypełnienia minimum do osiągnięcia II klasy sportowej (na tym dystansie wynosi ono 15;70 sek.) - zabrakło zaledwie dziewięć setnych sekundy.

Ten drugi dzień zmagań w Bielsku zakończył Michał Bryja, który wywalczył swój drugi medal tym razem srebrny. Otrzymał go za zajęcie 2. miejsca w biegu na dystansie 5 000 metrów, w którym osiągnął dobry czas - 17 min. 02;87 sek.