bip

Silesia Volley z brązowym medalem Mistrzostw Śląska Młodziczek.Silesia Volley Mysłowice z brązowym medalem mistrzostw Śląska młodziczek o Puchar Tauron Polska Energia. Siatkarki Silesii Volley Mysłowice wywalczyły brązowe medale mistrzostw Śląska młodziczek o Puchar Tauron Polska Energia. Olbrzymie emocje zapowiadały się w Dąbrowie Górniczej przed sobotnim turniejem. Każda z drużyn: lider MOSM Tychy, drugi w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza i trzecia Sielesia Volley miały szansę na złote medale. Już na kwadrans przed turniejem trybuny w hali przy ul. Chopina wypełniły się kibicami, wśród których dominowali rodzice, dziadkowie, przyjaciele. Jako pierwsze na parkiet wyszły gospodynie i zawodniczki z Mysłowice. Nie było niespodzianki. Pewne zwycięstwo 2:0 (25:9, 25:15) odniosły młodziczki MKS-u. Niespodzianka i to duża była w drugim meczu turnieju. Silesia Volley, która w spotkaniu z MKS-em zdobyła 24 małe punkty, ograła 2:0 (25:20, 25:20) lidera MOSM Tychy! Takiego zakończenia turnieju w Dąbrowie Górniczej i całych mistrzostw Śląska młodziczek o Puchar Tauron Polska Energia nie spodziewał się nikt. O mistrzostwie i złotych medalach miał przesądzić ostatni mecz turnieju, w którym zmierzyły się MKS Dąbrowa Górnicza i MOSM Tychy. Niesione dopingiem przez wspaniałych kibiców gospodynie pokonały tyszanki 2:0 (25:16, 25:8) i to one zasłużenie okazały się najlepszą drużyną młodziczek i wywalczyły mistrzostwo Śląska oraz Puchar Tauron PE. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej zdobyły też aż cztery z sześciu nagród indywidualnych:

  • Najlepszą rozgrywającą została Karolina Pugaczewska (MKS),
  • Najlepszą atakującą Natalia Berlińska (MKS),
  • Najlepszą libero Paulina Szafruga (MKS),
  • MVP turnieju została Weronika Wysocka (MVP),
  • Najlepszą zagrywającą została Barbarze Bałuch (Silesia Volley),
  • Najlepszą blokującą została Iza Janiak (MOSM).

Nagrody dla wyróżnionych zawodniczek wręczali: prezes honorowy Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach Witold Grochowski, prezes ŚZPS Marek Kisiel oraz przedstawiciel głównego sponsora - Ireneusz Perkowski prezes zarządu Tauron Sprzedaż sp. z o.o. Siatkarki czołowych drużyn w sobotę odebrały nagrody ufundowane przez organizatorów i głównego sponsora Tauron PE. Wręczenie pucharów i medali ma mieć miejsce 2 kwietnia podczas meczu Plus Ligi Kobiet między Tauron Dąbrowa Górnicza a AZS-em Białystok. Po zakończeniu turnieju trenerzy trzech czołowych drużyn: Ireneusz Borzęcki (MKS), Krzysztof Pałka oraz Irena Pałka (MOSM Tychy) i Żaneta Michalak (Silesia), a także kapitanowie zespołów: Aneta Kapusta (MKS), Anna Kliza (MOSM) i Oliwia Piecha (Silesia) w towarzystwie prezesa ŚZPS Marka Kisiela i prezesa zarządu Tauron Sprzedaż sp. z o. o Ireneusza Perkowskiego wzięli udział w specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Trzeba przyznać, że zawodniczki ponownie wypadły na medal.
- Szkoda, że dziewczyny nie sprężyły się wcześniej, bo byłaby realna szansa, aby powalczyć o drugie miejsce - komentowała trener z Mysłowic Żaneta Michalak.
- Trochę namieszałyśmy w tym turnieju - cieszyła się kapitan Silesi Volley Oliwia Piecha. - W meczu z Tychami pokazałyśmy, na co nas stać. Szkoda, że tak nie grałyśmy wcześniej.

Trzem czołowym zespołom mistrzostw awansu pogratulowali prezes ŚZPS Marek Kisiel, prezes Wydziału Sędziowskiego ŚZPS Wojciech Maroszek oraz prezes zarządu Tauron Sprzedaż sp. z o.o. Ireneusz Perkowski.
- Patrząc na ilość zespołów walczących w rozgrywkach, na atmosferę panującą na meczach, na to, że dla tych zawodniczek nie ma straconych piłek, warto wspierać takie rozgrywki - powiedział Ireneusz Perkowski. Konferencję prasową zakończył prezes ŚZPS Marek Kisiel.
- Chciałbym, aby prezes Perkowski jeszcze przez co najmniej 20 lat był prezesem i abyśmy mogli dalej współpracować. Dziękuję za dotychczasową współpracę firmie Tauron Polska Energia. Dziękuję też przewodniczącemu Wydziału Sędziowskiego ŚZPS Wojtkowi Maroszkowi za to, że koordynuje te rozgrywki. Zespołom życzę jak najlepszych wyników w rozgrywkach ogólnopolskich o puchar Prezesa PZPS - powiedział Marek Kisiel.

autor: Artur Kucharski