bip

Podsumowanie sezonu.Koniec sezonu jak zwykle jest to czas na podsumowanie osiągnięć oraz robienie planów na kolejny rok. Miniony sezon był niezwykle udany dla tenisistów i tenisistek stołowych Klubu Olimpijczyka MOSiR-u Mysłowice. Powtórzyć takie wyniki w kolejnym będzie bardzo trudno, zwłaszcza że nasz najlepszy zawodnik S.Baran będzie reprezentował w nowym sezonie barwy innego klubu. Sebastian został wypożyczony na jeden sezon do klubu z Węgierskiej Górki. Jest to wzmocnienie dla jego nowego klubu, który awansował do II ligi w tym sezonie bo tylko Sebastian „ doszedł” do składu z poprzedniego sezonu. S. Baran będzie mógł rozwiać się sportowo grając w lidze wyższej niż nasza III liga, natomiast trenować będzie nadal w Mysłowicach.

 

W nowym sezonie stawiamy sobie następujące cele:

  • w III lidze męskiej gra o zajęcie miejsca w pierwszej ósemce

  • zajęcie czołowych miejsc na Śląsku w kategoriach skrzatów, żaków, młodzików i kadetów

  • zdobycie miejsca w pierwszej „16” w Polsce w kat. młodzik i kadet.

Trudno będzie o czołowe pozycje w kat. juniorów jeśli nie będziemy mieli zawodników w kat. młodzieżowców.

 

Od 01.08.2014r. duża grupa dzieci i młodzieży ( ponad 30) z Mysłowic i miast ościennych przebywa w Gilowicach na obozie sportowo - wypoczynkowo – zdrowotnym, zorganizowanym przez Klub Olimpijczyka. Jest wśród nich grupa młodych tenisistów stołowych naszego klubu . Solidnie trenując dwa razy dziennie przygotowujemy się do nowego sezonu. Korzystamy z basenu znajdującego się na obiekcie, bawimy się na dyskotekach, nawiązujemy kontakty z młodzieżą z Ukrainy która też jest w Gilowicach zwłaszcza, że są to dzieci ze strefy działań wojennych z Doniecka.

 

Byliśmy już na wycieczce w Iwaldzie i było super. Po kolacji gramy w piłkę nożną z kolonią z Gdańska, uczymy się tańców i śpiewu góralskiego oraz robienia zabawek ze słomy. Wszystkie te zajęcia oraz treningi powinny zaowocować dobrym startem w nowym sezonie.

 

 

Trener koordynator

Jurij Fomin