bip

"Bijemy Rekordy".Jest już tradycją, że "Bijemy Rekordy" pamięci Franciszka Tomali jest ostatnią próbą poprawienia swoich "życiówek"a przy okazji rekordów szkoły i makroregionu. Pływacy Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach spotkali się na takich zawodach pływackich, które odbyły sie 20.12 2011r. Z zaproszenia na zawody skorzystali nasi absolwenci trenujący obecnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu :Adrian Kisiel, Łukasz Kudła, Aksel Asulian, Filuś Sebastian.

Nasz basen  przy KWK Mysłowice nie jest ideałem nowoczesności oraz estetyki ale ma w sobie atmosferę sprzyjającą do rodzenia się talentów sportowych. W dniu zawodów padły 3 rekordy klubów które wywalczyli: Jacek Błotko w kategorii 9 latków na dystansie 200 grzbiet z czasem 3;30,54, Szlachta Aleksandra w kategorii 8 latków  na dystansie 200 dow z czasem 4;33,83 oraz Kałużny Daria na dystansie 200 grzbiet z czasem 4;28,76.

Wymienieni uczniowie po zakończeniu zawodów otrzymali z rąk pana dyrektora do spraw sportu Ireneusza Langer pamištkowe puchary i drobne upominki Wśród nagrodzonych byli również nasi absolwenci Adrian Kisiel oraz Łukasz Kudła, którzy tego wyczynu dokonali wcześniej w ciągu roku na innych zawodach. Startując na Mistrzostwach Polski Seniorów ustanowili kolejne rekordy szkoły, które długo nie będą poprawione przez następców. Obaj pływacy są chlubą naszej szkoły. Adrian Kisiel jest autorem 11 rekordów  zaś Łukasz Kudła 54  razy jest wypisany jako rekordzista Szkoły Sportowej. Łukasz Kudła oprócz tego kilka razy poprawił rekordy makroregionu oraz jest rekordzistą Polski w sztafecie pływackiej 4x 100 zmienny wraz z kolegami z klubu AZS AWF Katowice.

Leokadia Poradzisz.