bip

Udany miesiąc dla mysłowickich bokserów.Łukasz Kurek waga 64 kg wspaniale zaprezentował się w majowych turniejach międzynarodowych.

 

11.05.2014r. w stolicy Kosowa mieście Prisztina wygrał z zawodnikiem gospodarzy Denisem Cosmel w turnieju upamiętniającym śmierć znanego kosowskiego boksera który zginął w czasie walk w 1996 roku. w tym samym dniu nasz kadet Mateusz Kuczowic (waga 60 kg) bardzo dobrze zaprezentował się w meczu bokserskim pomiędzy Jaworznem a Irlandzką drużyną Leistner.

 

W dniach 24 - 25.05.2014r. w Bytomiu podczas IX. Bokserskiego Międzynarodowego Memoriału Leszka Błażyńskiego, dwukrotnego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy. Łukasz wygrał pokonujący w finale zawodnika gospodarzy Arkadiusza Bosek w III rundzie przez TKO. Natomiast trzecie miejsce w tym samym turnieju wywalczył Szymon Jabłoński (waga 75 kg) przegrywając w finale na punkty z Wojciechem Flieger z MOSM Bytom.

W turnieju startowało 60 zawodników z 19 klubów z 5 państw (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy i Kosowo), w większości juniorów i kadetów.

 

 

 

Trener koordynator

Józef Maczuga