bip

8 medali Mistrzostw Polski dla UKS Judo Mysłowice.Najstarsi Górale nie pamiętają tak pracowitego weekendu, jaki mieli nasi judocy. Zaowocował on w 8 medali Mistrzostwa Polski (w tym – 4 tytuły Mistrzów Polski), 6 medali na innych turniejach, wywalczone 100% kwalifikacji na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz kolejne piękne walki (m.in. na Pucharze Europy). Ale po kolei….

Serię sukcesów rozpoczęli uczestnicy Mistrzostw Polski Ju-jitsu w Krakowie. Na te zawody Trener Mariusz FIGLUS udał się z Dziewiątką sportowców. W kategorii fighting wywalczyli oni 8 medali.

Złote medale za I miejsce oraz tytuły Mistrzów Polski uzyskali:

 • Jakub DZIEDZIC,
 • Nikodem FIGLUS,
 • Igor KOZIK,
 • Jakub SMAGA.

Tytuł Vicemistrzyni Polski zdobyła brązowa medalistka w judo, sprzed tygodnia - Dominika NOWICKA.

Brązowymi medalistami mistrzostw zostali:

 • Bartosz KIMEL,
 • Patryk ZDRODOWSCY,
 • Piotr ZDRODOWSCY

Tuż za podium, na V pozycji zawody ukończył Marcin WŁOKA.

W kategorii Ne-Waza próbował jeszcze swoich sił Bartosz KIMEL. Wywalczył on wysoką, piątą pozycję w tej kategorii. Osiem zdobytych medali na Mistrzostwach dało klubowi UKS JUDO Mysłowice II pozycję w klasyfikacji drużynowej.

 

Te fantastyczne wyniki i tytuły mają jeszcze jedno oblicze. W pierwszym sezonie, po podjęciu decyzji o przystąpieniu do zawodów ju-jitsu, zawodnicy UKS JUDO Mysłowice zdobyli na Mistrzostwach Polski 10 medali (2 złote, 1 srebrny, 7 brązowych). Krakowski turniej był ostatnim z serii Mistrzostw Polski, w drugim sezonie naszych udziałów w zawodach ju-jitsu. W tym czasie, nasi zawodnicy poprawili wynik – z Mistrzostw Polski przywieźli 13 medali (6 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych). Brawo!!!!

 

W dniu, kiedy w Krakowie trwały Mistrzostwa Polski Ju-jitsu, w Bytomiu walczyła nasza Dwójka Kadetów o możliwość udziału w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli – w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. W II eliminacjach do OOM walczyła Wiktoria KIMEL i Bartosz WITKOWSKI. Dzięki dobremu przygotowaniu i ambicji Wiktoria wywalczyła brązowy medal za III miejsce a Bartosz – V miejsce. Zdobyli tym samym wymagane kwalifikacje. Do Gorzowa Wielkopolskiego, na OOM pojadą zatem wszyscy Juniorzy Młodsi UKS-u. Alicja GOWARZEWSKA Filip KOCIMA wywalczyli bowiem kwalifikacje na wcześniejszych turniejach. Już dzisiaj trzymamy kciuki za naszych kadetów.

 

Kolejnymi zawodami judo, z udziałem naszych sportowców to Puchar Europy w czeskich Teplicach. Zawody jak zwykle stały na bardzo wysokim poziomie. Do czeskiego miasta zjechało 678 judoków z całej Europy oraz z …. Australii. Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się do Teplic z Alicją i Filipem. Filip, w swojej pierwszej walce pokonał przed czasem zawodnika z Niemiec. W drugiej niestety uległ Węgrowi. Trzecia walka, to zwycięstwo z Brytyjczykiem. Ostatnia natomiast, to pojedynek z Azerem, który okazał się, tym razem lepszy. Ostatecznie – Filip KOCIMA zajął wysoką, IX pozycję. Alicja w pierwszej walce zmierzyła się z Hiszpanką, którą pokonała. Druga walka to spotkanie z Serbką, które nie rozstrzygnęło się w regulaminowym czasie. Dogrywka dała zwycięstwo zawodniczce z Serbii, późniejszej, brązowej medalistce turnieju. Trzecia walka okazała się ostatnią. Alicja przegrała w niej z Niemką – drugą, brązową medalistką kategorii. Alicja GOWARZEWSKA ukończyła zawody, podobnie jak jej klubowy kolega, na IX miejscu.

 

Niedziela, 09.04.2017 to kolejny dzień zmagań naszych judoków. Tym razem – nasza najmłodsza grupa, pod wodzą Trenera Mariusza FIGLUSA udała się na podbój Bytomia, na II rundę Otwartych Mistrzostw Bytomia Dzieci w Judo. Podobnie jak w lutym, zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Nasi zawodnicy toczyli wspaniałe walki i wrócili ze stolicy śląskiego judo z tarczą i … uśmiechem na twarzy. Siedmiu wspaniałych, a konkretnie: 4 chłopaków i 3 dziewczyny przywieźli z bytomskich tatami kolejne doświadczenia, ciekawe przeżycia i oczywiście … medale.

Oto wyniki naszych, najmłodszych judoków:

Złoty medal za I miejsce zdobył Olaf FIGLUS

Srebrne medale za II miejsce przywieźli:

 • Igor GUZY
 • Igor KOZIK

 

Medale brązowe za III miejsce wywalczyli:

 • Kamil HULIN
 • Sandra SZAŁKIEWICZ

IX miejsce uzyskała Halinka RYDZIKOWSKA. W zawodach brała również udziałIga FROSZTĘGA

 

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom.

 

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice