bip

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo.Na finały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo zakwalifikowało się 4 zawodników  z klubu UKS „JUDO” Mysłowice.

Pierwszego dnia, na lubuskich tatami walczyli: Filip KOCIMA, Wiktoria KIMEL i Bartosz WITKOWSKI. Bartek dzięki zwycięstwu w pierwszej walce awansował do II rundy, w której musiał niestety uznać wyższość przeciwnika z Koszalina. Wiktoria przegrała swoją walkę o awans do najlepszej ósemki i uplasowała się ostatecznie na XII pozycji. Filip potrzebował łącznie niewiele ponad 4,5minuty aby wygrywając wszystkie walki przed czasem (z zawodnikami z: Warszawy, Łodzi, Piły i Gdańska) awansować do finału mistrzostw. W walce nr 43 tej kategorii wagowej Filip spotkał się w finale z zawodnikiem z Gdańska, któremu niestety uległ zdobywając ostatecznie srebrny medal za II miejsce oraz tytuł Wicemistrza Polski.

Mając w pamięci VII pozycję Filipa na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski, gratulujemy mu i cieszymy się razem z nim z jego ogromnych postępów w uprawianiu tej pięknej dyscypliny.

 

Drugiego dnia Olimpiady, Mysłowice kibicowały tylko jednej kadetce - Alicji GOWARZEWSKIEJ. Ala swoje walki grupowe (z zawodniczkami z Poznania i Wrocławia) oraz półfinałową (z zawodniczką z Nowej Soli) wygrała „przed czasem” i awansowała do finału, gdzie zmierzyła siły z odwieczną rywalką z Łodzi. W drugiej minucie finałowej dogrywki Ala wykonała rzut seoi nage, który okazał się „złotą techniką”. Dzięki temu Ala powtórzyła swój sukces sprzed roku i została ponownie najlepszą judoczką w Polsce (w kat. 40kg) utrzymując tytuł Mistrza Polski na kolejny rok.

Solidne przygotowanie mysłowickich kadetów przez Trenerów Ryszarda DZIEWULSKIEGO i Mariusza FIGLUSA zaowocowało pięknymi walkami, rzutami, wysokimi pozycjami, medalami i tytułami Wicemistrza i Mistrza Polski. Indywidualne sukcesy naszych judoków dały również wymierny efekt w klasyfikacji drużynowej – UKS „JUDO” Mysłowice uplasował się na 4 miejscu w tym rankingu, tuż za klubami z Wolbromia, Bytomia i Nowej Soli.

  

Gratulujemy naszej Czwórce i Trenerom !!!!

 

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice