bip

Kolejny pracowity weekend UKS „JUDO” Mysłowice.Kolejny, pracowity weekend mieli judocy UKS „JUDO” Mysłowice. Dwie piątki naszego klubu brały udział w dwóch turniejach, odbywających się w Bytomiu oraz Sosnowcu.

 

W sobotę, 13.05., do Bytomia udało się pięciu naszych Młodzików, na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, czyli Mistrzostwa Regionu (mistrzostwa 4 województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego). Dla tej kategorii wiekowej (2003 – 2004) są to jedyne zawody punktowane przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. O najlepsze pozycje dla siebie, swojego klubu oraz Mysłowic walczyli w tym mocno obsadzonym turnieju nasi młodzicy. Do każdej z walk, nasi sportowcy podchodzili z pełną koncentracją i zaangażowaniem. Obecny na mistrzostwach trener – Mariusz FIGLUS wrócił ze stolicy polskiego judo bardzo zadowolony z walk swoich podopiecznych.

  1. Nikodem FIGLUS zdobył srebrny medal za II miejsce i tytuł wicemistrza regionu;
  2. Jakub DZIEDZIC wywalczył brązowy medal za III miejsce
  3. Patryk ZDRODOWSKI zakończył zawody na V miejscu;
  4. Piotr ZDRODOWSKI uplasował się na VII pozycji;
  5. Marcin WŁOKA odpadł z zawodów na etapie eliminacji.

 

Ze wstępnych obliczeń wynika, ze klub UKS JUDO Mysłowice we współzawodnictwie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo nadzorowanym przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki tj: w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył 34 punkty (w zeszłym roku – 27 punkty). Gratulujemy !!!

 

Drugiego dnia weekendu, kolejna Piątka judoków udała się z Mysłowic do stolicy Zagłębia na Turniej Judo Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych. Przedstawiciele naszego klubu w Sosnowcu, to w większości Dziewczęta oraz jeden Chłopak. Tradycyjnie już pokazali oni charakter i bardzo dzielnie walczyli na sosnowieckich tatami. Trener Ryszard DZIEWULSKI, który przyglądał się ich walkom był podbudowany postawą swoich podopiecznych.

 

Złoty medal za I miejsce w turnieju zdobyli:

  • Martyna BARCZYŃSKA
  • Filip CYGAN
  • Iga FROSZTĘGA
  • Sandra SZAŁKIEWICZ

Srebrny medal za II miejsce przywiozła z Sosnowca:

  • Anna CHMIELEWSKA

 

GRATULUJEMY naszym dzielnym Sportowcom i Trenerom !!!!

 

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice