bip

Alicja Gowarzewska medalistką Pucharu Europy w judo.Jedyny z cyklu Pucharu Europy Kadetów w judo, który odbywa się w Polsce sprowadził do Bielska Białej 490 zawodników z 25 krajów, w tym: pierwszą reprezentację Rosji, świetną drużynę Japonii, Francji, Węgier, potężną kadrę Gruzji i Azerbejdżanu.

 

My, na tym etapie szkolenia, chcemy rywalizować z najlepszymi na świecie, a ten turniej daje taką możliwość naszej młodzieży. Niech każde punktowane miejsce oraz wywalczony medal będzie pierwszym sukcesem w drodze po seniorskie trofea” – powiedział Prezes Polskiego Związku Judo.

 

Wśród startujących była dwójka judoków z UKS „JUDO„ Mysłowice. Filip KOCIMA w kategorii 60kg musiał zmierzyć się z 39 przeciwnikami. Mimo walecznej postawy nie przeszedł niestety walk eliminacyjnych.

 

Alicja Gowarzewska miała „dzień konia”. Po pierwszej walce (wygranej przez duszenie) z francuską zawodniczką, Ala trafiła na dwunastą w rankingu Rosjankę. Na 7 sekund przed końcem walki wyrównała stan, doprowadzając do dogrywki, w której rzuciła przeciwniczkę na ippon i awansowała do półfinału. W walce o finał musiała uznać wyższość Rumunki, która później wygrała całą kategorię. W ostatniej walce – o brązowy medal, Alicja wykonała dwa rzuty na waza-ari i pokonała kolejną zawodniczkę z Francji. Solidne trenowanie, cenne uwagi obecnych na pucharze Trenerów: Ryszarda DZIEWULSKIEGO i Mariusza FIGLUSA oraz doping całej hali „pomogły” Ali w zdobyciu upragnionego medalu Pucharu Europy. Tego dnia zresztą był to jedyny medal dla reprezentacji Polski.

 

 

Relacja z zawodów (od 7 min. 50 sek) ---> http://katowice.tvp.pl/30894218/22052017-godz1850

 

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice