bip

Zawodnicy UKS Judo Mysłowice z sukcesami na XIX Warsaw Judo Open.Ponad 1600 zawodników uprawiających olimpijską dyscyplinę – judo zjechało z całego świata do Warszawy na XIX Warsaw Judo Open. Spośród ponad 200 klubów biorących udział w tym największym wydarzeniu judo w Europie Środkowo – Wschodniej byli również zawodnicy klubu UKS JUDO Mysłowice. Trenerzy: Ryszard DZIEWULSKI i Mariusz FIGLUS udali się na halę Torwar, do stolicy z ośmioma zawodnikami. Pierwszego dnia, z judokami m.in. z Azerbejdżanu, Armenii czy Algierii walki toczyli: Nikodem FIGLUS, Jakub DZIEDZIC, Alicja GOWARZEWSKA, Filip KOCIMA, Marcin WŁOKA, Patryk ZDRODOWSKI i Piotr ZDRODOWSKI.

 

Konkurencja była tak silna, że sukcesem było zwycięstwo choćby w jednym pojedynku. Najlepsze walki tego dnia stoczył nasz Młodzik – Jakub DZIEDZIC, który musiał zaliczyć 6 walk aby ostatecznie uplasować się na bardzo wysokiej, piątej pozycji. W drodze do ostatniej walki pokonał Estończyka, Litwina, Niemca i jednego  z Polaków. Decydującą o brązowym medalu walkę przegrał z Węgrem. Pozostali Młodzicy nie zakwalifikowali się do repasaży mimo, iż wygrali kilka swoich walk (Marcin Włoka z Litwinem i Czechem, Nikodem Figlus – z Niemcem). Juniorka Młodsza – Alicja Gowarzewska oraz Junior – Filip Kocima odpadli na etapie walk eliminacyjnych.

 

Drugiego dnia, na tatami wystąpiły nasze dziewczyny. Alicja GOWARZEWSKA i Dominika NOWICKA toczyły swoje walki w kategorii Juniorek. Alicja pokonała Polkę i Niemkę ulegając w walce o złoto koleżance z Mińska Mazowieckiego. Dominika natomiast, po porażce z koleżanką z reprezentacji Polski, dostała szansę w walkach repasażowych. Z tej szansy skorzystała w 100%. Wygrała wszystkie walki, zdobywając ostatecznie brązowy medal za III miejsce.

 

Fantastyczne, sportowe przeżycie, ciekawe doświadczenia, punktowane pozycje oraz dwa medale – oto korzyści i zdobycze, jakie przywieźli nasi zawodnicy z tego silnego turnieju. Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom i wierzymy, że te, dobre występy są zapowiedzią dobrych walk naszych zawodników na zbliżające się (za 2 tygodnie) Mistrzostwa Polski Młodzików.

 

Dziękujemy również przyjaciołom judo wspierającym naszych sportowców. Są wśród nich:

  • Firma SAINT-GOBAIN INNOVATIVE MATERIALS Poland Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej,
  • Firma  LEDA, Firma Bumech S.A. z Katowic,
  • Bożena Grudek Mysłowice-Brzęczkowice, 

 

 

 

materiały: UKS Judo Mysłowice