bip

XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich 2013. - 04 - 07.07.2013 r. Łódź

W dniach 4-7.lipca w Łodzi odbył się XIX Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo dziewcząt i chłopców. W tych finałach brało udział ok.400 zawodników i zawodniczek z całej Polski. W tym doborowym gronie znalazło się czterech judoków z Mysłowic wychowankowie trenerów Ryszarda Dziewulskiego i Mariusza Figlusa. Wszyscy zawodnicy wywalczyli brązowe medale:

• 44 kg – Dominika Nowicka- reprezentuje barwy MOSiR Mysłowice
  • 63 kg - Alicja Lewandowska – reprezentuje barwy AZS Gliwice –trenuje w Mysłowicach
  • 50 kg – Adrian Lewandowski - reprezentuje barwy AZS Gliwice –trenuje w Mysłowicach
  • +90 kg – Marcin Lubiński – reprezentuje barwy MOSiR Judo Czechowice Dziedzice –trenuje w Czechowicach Dziedzicach w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

W klasyfikacji województw, Województwo śląskie w dziewczynach i chłopcach zajęło 1 miejsce. W klasyfikacji klubowej chłopców 3 kluby w naszego województwa zajęły 3 pierwsze miejsca: