bip

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych i Młodzików X Międzynarodowy Wielkopolski Turniej Judo Dzieci 23-24.03.2013r. - Suchy Las

W sobotę 23.03.2013 i niedzielę 24.03. 2013 roku w Suchym Lesie k/Poznania wystartowało 804 zawodników i zawodniczek z 107 klubów sportowych. Był to największy jak do tej pory turniej w tym roku w Polsce na którym wystartowali judocy z MOSiR-u Mysłowice pod wodzą trenera Ryszarda Dziewulskiego. MOSiR Mysłowice został sklasyfikowany generalnej punktacji klubowej na 9 miejscu a sklasyfikowanych było 94 klubów.

Indywidualnie judocy z Mysłowic przywieźli 5 medali, jedno 5 miejsce i trzy miejsca 7. Na najwyższym podium ( 1miejsce ) uplasowali się Dominika Nowicka – 44 kg w Juniorkach Młodszych, Filip Kocima – 42 kg w Młodzikach i DANIEL DYTKO - 27 kg w Dzieciach. To że Dominika Nowicka się potwierdza na Pucharach Polski i regularnie zajmuje miejsca na podium to tym bardziej cieszy fakt że nie jest sama. Filip Kocima zaczyna dopiero walczyć w Młodzikach a już wygrał swoją kategorię wiekowa co rokuje że znowu będziemy mieli zawodnika z klasą i uczęszcza do Szkoły Sportowej tak samo jak Dominika.

Za nimi sukcesy również osiągają dzieci jak np. Dytko Daniel który wygrał swoją kategorię wagową 27 kg. Po za tymi trzema medalami złotymi na najniższym podium i wywalczyli brązowy medal - w kategorii 73 kg – Juniorów Młodszych Kamil Długosz (uczęszcza do Szkoły Sportowej) i Jakub Majchrzak – 50 kg w Młodzikach ( Szkoła Podstawowa nr 9). Tuż za podium uplasowała się w Młodziczkach Karolina Hulin – 57 kg oraz na 7 miejscach zaleźli się – Mateusz Osiak– 42 kg ( Młodzik), Sara Jarząb – 44 kg (Młodziczka) oraz Ewelina Toja – 36 kg (Dzieci). Pozostali zawodnicy niestety nie przebrnęli eliminacji i repasaży i zostali sklasyfikowani po za pierwszą 7.