bip

Brno Cup Open – 2013

Przez dwa dni września 21 I 22 – w Brnie w Czechach odbywał się Międzynarodowy Turniej Judo – BRNO CUP OPEN -2013. W tym turnieju startowali seniorzy , juniorzy , juniorzy młodsi, młodzicy i dzieci. Łącznie wystartowało 1200 zawodników z 9 państw. W tym doborowym towarzystwie wystartowało 7 zawodników MOSiR-u Mysłowice i walczyli w najmłodszych grupach wiekowych.

W kategorii wiekowej dzieci wystartowały dwie zawodniczki i obie wywalczyły medale. W kategorii do 32 kg walczyła ALICJA GOWARZEWSKA która to zdobyła ZŁOTY Medal pokonując wszystkie swoje rywalki zdecydowanie – 2 walki wygrała przed czasem – ippon i dwie walki na punkty – juko i war arii. W finale pokonała reprezentantkę z Czech . drugą zawodniczką była EWELINA TOJA w kategorii wagowej do 36 kg – Ewelina stoczyła 4 walki trzy wygrywając jedną przegrywając przed czasem z reprezentantką Słowacji . O trzecie miejsce pokonała Czeszkę z Ostrawy. W grupie młodzików walczyło 2 zawodników – Patryk Gruszka i Mateusz Osiak oraz dwie zawodniczki – Natalia Ginter i Karolina Hulin. Najlepiej z tej grupy walczył MATEUSZ OSIAK w kategorii wagowej do 46 kg zdobywając SREBRNY Medal . Mateusz stoczył 4 walki ale w ostatniej o złoty medal przegrał na punkty – judo z reprezentantem z Rosji. Pozostali walczyli na swoim poziomie a najbliżej medalu brązowego była Natalia Ginter (+63 kg) która o 3 miejsce przegrała z zawodniczką z Czech. Patryk Gruszka została sklasyfikowany na 7 miejscu a Karolina Hulin na 9 miejsce zawodnicy stoczyli pa 3 walki z czego jedną walkę wygrali i po dwie przegrali.

W kategorii w wiekowej juniorka młodsza wystartowała DOMINIKA NOWCKA zdobywając BRAZĄWY medal. Dominka startowała w nowej jak dla siebie kategorii wagowej 48 kg ( startuje w 44kg) . Stoczyła 4 walki , walce o półfinał nie sprostała zawodniczce z Chorwacji – Topolovec Tihea która to wygrała tą kategorię wagową . O trzecie miejsce nie dała szans zawodniczce ze Słowacji pokonując ją przed czasem. Podsumowując nasz wyjazd to zdobyliśmy 4 medale: