bip

Warsaw Judo Open Otwarty Puchar Polski w Judo – U-14,U-17,U-20.W miniony weekend 28-29.09.2013r w Warszawie odbył się największy turniej judo jaki organizowany jest na tatami w Polsce. Wystartowało w turnieju 1111 zawodników i zawodniczek z 112 klubów i reprezentowali następujące państwa – Polska, Belgia, Rosja, Ukraina, Anglia, Luxemburg, Czechy, Estonia, Słowenia, Austria, Rumunia, Słowenia. W tym doborowym towarzystwie znalazła się skromna ekipa MOSiR-u Mysłowice w ilości 7 zawodników oraz 3 zawodników którzy reprezentują barwy AZS Gliwice a trenujący na co dzień w Mysłowicach.

W grupie wiekowej młodzików U-14 wystartowało 5 zawodników . Złoto w kategorii wagowej do 57 kg wywalczyła – KAROLINA HULIN. Karolina stoczyła 4walki i tak- w pierwszej walce pokonała w dogrywce zawodniczkę z Rygi ( walka trwała 11 minut), w drugiej walce przed czasem pokonała zawodniczkę z Pruszkowa, w półfinale spotkała się z zawodniczką z Luxemburga i wygrała przed czasem, w finale zwyciężyła zawodniczkę z Czech również przed czasem. Drugą zawodniczką która walczyła w młodziczkach była NATALIA GINTER (+63 kg) wywalczyła brązowy medal . w półfinale uległa zawodniczce z Wrocławia i tym samym zdobyła 3 miejsce. Trzecim zawodnikiem który zdobył medal był FILIP KOCIMA (do 46 kg). W tej kategorii wystartowało 37 zawodników , Filip bardzo dobrze sobie radził dochodząc do półfinału. W eliminacjach pokonał następujących zawodników – z Rosji , Warszawy, Belgii, Gdyni, w półfinale niestety uległ późniejszemu mistrzowi tej kategorii zawodnikowi z Rosji. O brązowy medal spotkał się z zawodnikiem z Włocławka pokonując go przed czasem. W tej kategorii wiekowej walczył jeszcze Wojciech Jędyk ( do 73 kg) który zajął 5 miejsce przegrywając o medal z zawodnikiem z Ukrainy i Patryk Gruszka (do 50 kg) niestety przegrał dwie walki i odpadł z turnieju.

W kategorii wiekowej Junior Młodszy wystartowało troje zawodników. w wadze do 44 kg – DOMINIKA NOWICKA wywalczyła srebrny medal . Dominika w pierwszej walce miała wolny los. W drugiej pokonała przed czasem zawodniczkę z Bielska Białej, w półfinale pokonała zawodniczkę z Warszawy a w finale spotkała się ze swoją starą zawodniczką z Włocławka i uległą jej przed czasem.

Drugim medalem w tej kategorii wiekowej wywalczyła ALICJA LEWANDOWSKA ( do 63 kg) reprezentująca AZS Gliwice Brązowy medal. Ala stoczyła 5 walk, MW eliminacjach pokonała zawodniczki z Belgii, Torunia, Łodzi, w półfinale nie sprostała zawodniczce z Wolbromia, a o brązowy medal spotkała się z zawodniczką z Belgii pokonując ją na punkty (7). Następnym zawodnikiem Był MATEUSZ OSIAK (do 46 kg). Mateusz wygrywając w eliminacjach trzy pojedynki z Ukrainy, Gdańska i Rosji . W półfinale przegrał z zawodnikiem z Rosji a o trzecie miejsce spotkał się również zawodnikiem z Rosji i po zaciętej walce zwyciężyła punkty zdobywając je w ostatnich sekundach walki (7).

Pozostali zawodnicy walczyli w kategorii wiekowej junior – Adrian Lewandowski ( do 55 kg) wywalczył 7 miejsce i Arkadiusz Szyszkowski ( do 90 Kg) został sklasyfikowany na 9 miejscu

MOSiR Mysłowice w punktacji medalowej zajęło wysokie 9 miejsce z 5 medalami;

Złoto – Karolina HULIN

Srebro – Dominika NOWCKA

Brąz – Mateusz OSIAK, Natalia GINTER, Filip KOCIMA

Jest to największy sukces sportowy w historii startów na tym turnieju – GRATULACIE!!!!

 

Trener koordynator:

Ryszard Dziewulski