bip

ROAN Fight Club Mysłowice nadal dominuje.

Miniony weekend był niezwykle pracowity i owocny dla zawodników naszego klubu. W sobotę tj.11.06 br. w katowickiej hali MOSiR-u przy ul. Alfreda zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Ne waza. ROAN reprezentowało czterech zawodników, którzy wywalczyli brązowy medal jako drużyna a indywidualnie zajęli miejsca: Paulina Włodarczyk złoto, Monika Helak i Ryan Gawlik srebro, a Denis Gawlik siódme miejsce.

W niedzielę tj. 12.06.br.w tej samej sali nastąpiło podsumowanie Ligi Dzieci i Młodzieży w sezonie 2015 – 2016. Jako klub wypadliśmy najlepiej ze wszystkich klubów mysłowickich zajmując czwarte miejsce, a do podium brakło nam jednego złotego medalu. Indywidualnie zdobyliśmy następujące miejsca:

• złote medale zdobyli: Bartłomiej Drozd, Aleksandra Jochimczyk, Daniel Wróbel, Oskar Sikora w dwóch kategoriach, Olaf Sprutta, Monika Helak, Julia Szewczyk, Jasiński Kamil, Ryan Gawlik.
  • srebrne medale zdobyli: Olaf Sprutta w dwóch kategoriach, Kamil Jasiński, Igor Kukwa, Zipper Emilia, Kufel Marcin.

12. czerwca br. w tym samym miejscu rozegrano Mistrzostwa Śląska Młodzików w Ne waza i Otwarty Turniej Klasyfikacyjny juniorów do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy w Niemczech. Zawodnicy rywalizowali w fightingu i Ne waza. W Mistrzostwach Śląska i OTK nasi zawodnicy wywalczyli ogółem 30 medali.

W Ne waza:

• złote medale zdobyli: Oskar Sikora, Olaf Sprutta, Monika Helak, Ryan Gawlik, Paulina Włodarczyk.
  • srebrne medale zdobyli: Magdalena Pańczyk, Marcel Grysiak, Dominika Helak, Denis Gawlik, Kuba Pacwa, Iwo Filus, Wiktoria Paliwoda.
  • brązowe medale zdobyli: Oliwier Langner, Damian i Patryk Kostrzewa, Kuba Gruszczyński, Kamil Jasiński i Krzysztof Badurak.

W fightingu:

• złote medale wywalczy: Oskar Sikora, Olaf Sprutta, Paulina Włodarczyk, Monika Helak i Denis Gawlik w dwóch kategoriach.
  • srebrne medale wywalczyli: Magdalena Pańczyk, Adrianna Zipper, Ryan Gawlik.

Podsumowując w dwa dni zawodów Klub ROAN zdobył ogółem 50 medali na zakończenie sezonu. Taki wynik stawia nasz klub na bardzo wysokiej pozycji nie tylko w naszym regionie ale i w Polsce.

źródło: Andrzej Filus / Roan Fight Club Mysłowice