bip

Roan Fight Club Mysłowice na ME i German Open.Niemieckie miasto Gelsenkirchen było już po raz drugi gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów i German Open w Ju Jitsu, które rozegrano w dniach 24 – 25.09.2016 r. Oba turnieje rozgrywano równocześnie na 14 matach. W Mistrzostwach Europy wystartowało 330 zawodników a w German Open ponad 700.

Zawodnicy Klubu ROAN Fight Club Mysłowice wystartowali głównie w Germany Open. Naszych narodowych i klubowych barw w Mistrzostwach Europy broniła jedynie Helak Monika, która po bardzo dobrych walkach zajęła V miejsce. W walce o brązowy medal z zawodniczką Grecji brakło trochę szczęścia, ale mając dopiero 16 lat jest piątą zawodniczką w Europie.

W Germany Open najlepiej wypadł Gawlik Ryan, który aż do finału wygrywał wszystkie walki przed czasem. W finale po wyrównanej walce uległ zawodnikowi z Niemiec, wywalczony srebrny medal na tak mocnym turnieju nobilituje naszego zawodnika do grona najlepszych w Europie.

O brązowy medal otarł się Sikora Oskar, który przegrał walkę nie tyle z zawodnikiem co z bardzo stronniczymi sędziami i zajął V miejsce. Pozostali nasi zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem wygrywając po dwie walki i tyleż samo przegrywając.

Start wszystkim zawodnikom i trenerom dał wiele doświadczeń. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

 

 

 

materiały: Roan Fight Club Mysłowice