bip

Mistrzostwa Świata w Ju – Jitsu, Ateny – Grecja.Po raz drugi w Grecji a konkretnie w Atenach w dniach od 17 do 19.03 br. rozgrywano Mistrzostwa Świata w Ju – Jitsu. Podobnie jak dwa lata temu zawodnicy mysłowickiego klubu ROAN Fight Club walczyli z najlepszymi juniorami i młodzieżowcami z całego świata i to ponownie z dużymi sukcesami. Rozpoczęła Monika Helak w fightingu, która wygrała dwie pierwsze walki przed czasem. W walce o wejście do finału uległa zawodniczce z Niemiec po dość dziwnej decyzji sędziów. Ostatecznie wywalczyła brązowy medal wygrywając ostatnią walkę również przed czasem.

Drugi dzień zawodów przyniósł również wiele emocji. W tym dniu walczyli w fightingu Oskar Sikora, Ryan Gawlik i Monika Helak w Ne waza. Ryan po dyskwalifikacji za niedozwoloną technikę w pierwszej walce wziął się ostro do roboty i wygrał dwie następne. Niestety w walce o brąz musiał uznać wyższość przeciwnika i zajął ostatecznie 7 miejsce. Lepiej poszło Oskarowi, który wygrał dwie pierwsze walki. Trzecia walka to niestety porażka i trzeba było walczyć w repasażach. Ostatecznie drugi z zawodników ROAN a wywalczył brązowy medal. Ponownie nie zawiodła Monika Helak która w drugim dniu również wywalczyła brązowy medal w Ne waza i jako jedyna Polka zdobyła dwa medale Mistrzostw Świata w dwóch konkurencjach.

 

W trzecim dniu walczyli w fightingu Denis Gawlik i w Ne waza Oskar Sikora. Pierwsza walka Denisa to wygrana przed czasem. Niestety w dwóch następnych brakło trochę szczęścia. Denis przegrał te walki jedynie różnicą jednego punktu po bardzo zaciętych walkach. W Ne waza pierwsza walka Oskara to wolny los. Dwie następne to niestety porażki i w efekcie nie wyjście z grupy eliminacji.

 

 

Ostatecznie czwórka naszych zawodników wywalczyła trzy medale Mistrzostw Świata. 

 

 

 

materiały: Roan Fight Club Mysłowice