bip

Ju – Jitsu i MMA w Roan Fight Club Mysłowice.

Miniony weekend tj. 22 i 23.04 2017 był bardzo pracowity i owocny dla zawodników klubu ROAN Mysłowice. W hali katowickiego MOSIR -u przy ul Alfreda 1 w pierwszym dniu rozegrano Otwarty Puchar Śląska , Ligę Dzieci i Młodzieży w ju jitsu.

Ogółem w pierwszym dniu w obu turniejach wystartowało 42 zawodników ROANA. Puchar Śląska jak zwykle zdominowała Helak Monika która wygrała wszystkie walki przed czasem w fightingu i ne waza. Również Sikora Oskar, Gawlik Ryan i Zipper Adrianna nie dali szans swoim rywalom wygrywając wszystkie walki w fightingu. Bardzo dobrze spisali się również Pańczyk Magdalena, Chwalisz Nicola, Nojman Sebastian i Sprutta Olaf zdobywając drugie miejsca.

Super spisali się zawodnicy U- 15 walczący o punkty do kadry. Kukwa Igor w pokonanym polu zostawił dwóch aktualnych Mistrzów Polski i zdobył złoto. Medale i punkty za złoto i srebro zdobyli również Kostrzewa Patryk, Zipper Emilia i Byczak Jakub.

W lidze dzieci złote medale zdobyli w fightingu: Filus Judyta, Filus Iwo, Helak Dominika, Pacwa Kuba, Zipper Mikołaj. Sredrne medale zdobyli: Jasiński Kamil, Drozd Bartłomiej, Langner Olivier, Jochimczyk Kuba. Brązowe medale zdobyli: Cieśla Michał, Jasiński Henryk, Kostrzewa Damian, Janota Kamila i Gluc Martyna. W Ne waza złoto wywalczyli: Filus Judyta, Pacwa Kuba, srebro wywalczyli: Helak Dominika, Drozd Bartłomiej, Kostrzewa Damian, brąz wywalczyli: Paliwoda Wiktoria, Langner Olivier, Jasiński Kamil. Ogółem w pierwszym dniu nasi zawodnicy wywalczyli 42 medale czyli każdy jeden.

Drugi dzień to turniej ALMMA czyli Amatorska Liga MMA. Nasi zawodnicy w tym turnieju wystartowali jako debiutanci. Mimo to pierwszy start okazał się ogromnym sukcesem. Czech Filip w kat. junior do 66 kg wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal. Bardzo dobrze walczył Tomanek Mateusz, któremu brakło dosłownie jednego punktu do brązowego medalu. Ostatecznie w ogólnej punktacji zajął czwarte miejsce. Ostatnim naszym zawodnikiem wychodzącym do klatki był Czarski Sebastian. Sebastian do pierwszej walki wylosował najmocniejszego zawodnika, tryumfatora ostatniego turnieju w kat 84 kg. Walka była bardzo wyrównana i w przepisowym czasie zakończyła się remisem. Dogrywka również remisowa. Dopiero zadecydowało wskazanie przez sędziów w stosunku 2 do 1 dla przeciwnika Sebastiana mimo, że zdania były podzielone. Pierwszy start w MMA i sukces.

Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej sekcji MMA. Ćwiczymy w II LO przy ul Mikołowskiej w poniedziałki, wtorki i piątki. Jak również zapraszamy do sekcji ju jitsu poniedziałki, środy, czwartki i piątki w Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach przy ul. W. Skotnica 84. Telefon kontaktowy 607 260 553.