bip

Od Ligi Dzieci do Mistrzostw Polski.Zawodnicy ju – jitsu mysłowickiego ROAN Fight Club nie zwalniają tempa. W ubiegłą sobotę tj. 02.04.2016 nasi najmłodsi zawodnicy walczyli w kolejnej edycji Ligi Dzieci i Młodzieży tym razem w Kuźni Raciborskiej, zdobywając ogółem 18 medali.

 

W poszczególnych kat. medale zdobyli:

1. Fighting bez pierwszej fazy:

- złote medale: Oskar Żyszczyński ,Aleksandra Jochemczyk, Kamil Jasiński, Ryan Gawlik, Oskar Sikora.

- srebrne medale: Kuba Gruszczyński, Bartłomiej Drozd, Mikołaj Zipper, Daniel Wróbel, Igor Kukwa.

- brązowe medale: Iwo Filus i Michał Jantos.

 

2. Ne – Waza:

- złote medale: Aleksandra Jochemczyk, Kamil Jasiński.

- srebrne medale – Bartłomiej Drozd, Emilia Zipper.

- brązowy medal: Mikołaj Zipper.

 

3.Fighting:

- złote medale: Ryan Gawlik.

- srebrne medale: Oskar Sikora.

 

Jednak prawdziwym sukcesem okazał się start w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów, który stanowił również kolejny etap zdobywania kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Zawody rozegrano 09.04.2016 r. w Katowicach – Szopienicach w hali MOSIR. W zawodach wystartowało 300 zawodników z 46 klubów z całej Polski. W tak mocnej obsadzie nasi zawodnicy zdobyli aż 12 medali.

 

Bardzo dobrze wypadły nasze debiutantki Adrianna Zipper i Magda Pańczyk zdobywając złote medale w Ne – waza. Podwójne medale zdobyli Oskar Sikora złoto w Fightingu i brąz w Ne waza, Olaff Sprutta złoto w Ne waza i srebro w fightingu. Jak zwykle nie zawiodła Monika Helak zdobywając złoto. Bardzo dobrze wypadli: Marta Krzak, Paulina Włodarczyk i Marcel Grysiak zdobywając brązowe medale w Fightingu. Całość zakończył Michał Zieliński zdobywając srebro w Ne waza.

 

Podsumowaniem rywalizacji drużynowej w kat. junior było zdobycie srebrnego medalu. Zdobycie tylu medali otwiera możliwości startu naszych zawodników na najważniejszych imprezach światowych.

 

 

 źródło: Roan Fight Club Mysłowice