bip

Złoty medal mysłowickiej lekkoatletki.W sobotę 12.05.2012r. na stadionie MOSiR w Częstochowie, odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Skromna, dwuosobowa "ekipa" młodych biegaczy sekcji LA MOSiR Mysłowice, spisała się w tych zawodach bardzo dobrze. W biegu na dystansie 1500 metrów juniorek młodszych (roczniki 1995-96), 1. miejsce zajęła i złoty medal zdobyła utalentowana i pracowita Katarzyna Rosikoń (aktualnie uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kociuszki). Kasia tytuł mistrzyni Śląska w tej konkurencji wywalczyła czasem 5:09;84.

Drugi z podopiecznych trenera Józefa Szendery Michał Bryja (uczeń technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, urodzony w 1994r.), startujący w grupie juniorów na tym samym dystansie co Kasia, przybiegł do mety na dobrym czwartym miejscu. Dystans 1500 metrów przebiegł on w czasie 4:17;80. i do trzeciego miejsca zabrakło mu tylko trzech sekund.

Należy nadmienić, że Michał rywalizował z biegaczami o rok starszymi (kategoria juniorów, to zawodnicy roczników 1994-93), tak więc w przyszłym roku o ile Michał będzie w równie dobrej formie, jak na poczštku obecnego sezonu otworzy się realna szansa na zdobycie kolejnego medalu w mistrzostwach naszego województwa (w ubiegłym roku Michał startujący w lekkoatletycznych Mistrzostwach Śląska w kategorii juniorów młodszych, przebiegł 1500 metrów z czasem 4:20;05, co w rezultacie w gronie 25 startujących rywali wystarczyło do zajęcia 3. miejsca i zdobycia brązowego medalu).