bip

Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w biegach przełajowych.W sobotę - 19 marca 2011 r., w Głogówku (woj. opolskie), odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych Makroregionu Śląskiego. Sekcję lekkoatletyczną MOSiR Mysłowice w tych zawodach reprezentowało siedmioro biegaczy. W najmłodszej kategorii - dzieci (roczniki 1998 i młodsze) w gronie 31 lekkoatletek, jakie wystartowały w biegu na dystansie 1000 metrów, wystąpiły cztery mysłowiczanki (wszystkie są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 1). Najlepszą z nich okazała się Milena Pyka, która w tym licznie obsadzonym biegu na metę przybiegła na siódmym miejscu. Czołowa piątka dziewcząt w tym biegu, to uczennice szóstych klas, tj. roczników 1998 - a więc o dwa lata starsze od Mileny, a szóstą na mecie była także uczennica kl. V urodzona w 1999 roku. Zatem mysowiczanka, która uczęszcza dopiero do IV klasy (Milena Pyka urodziła się w 2000 roku), zajmując generalnie w tym biegu 7. miejsce, okazała się najlepszą biegaczką w swoim roczniku w tych zawodach. W tym samym biegu Patrycja Rzymska była czternasta, natomiast Angelika Dukała i Magda Graczyk przybiegły na metę na dużo dalszych pozycjach.

W kategorii juniorów młodszych (roczniki 1994-95), w których Mysłowice reprezentowane były przez trójkę zawodników, mistrzostwa te były jednocześnie eliminacjami do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych (odbędą się one w pierwszą sobotę kwietnia br. w Bydgoszczy). Rywalizując z najlepszymi biegaczmi województwa śląskiego i opolskiego, ta nasza skromna grupka spisała się bardzo dobrze, gdyż cała trójka wywalczyła prawo udziału w OOM: Katarzyna Rosikoń w biegu na dystansie 2000 metrów była dwunasta, natomiast w biegu na dystansie 3000 metrów juniorów młodszych Michał Bryja (uczeń I kl. ZSP nr 1) zajął miejsce piąte, Damian Kowalik (uczęszcza do I kl. ZSP nr 3) - przybiegł na metę na miejscu dziewiątym.

W/w trójka już w piątek - 1 kwietnia 2011 r., wspólnie z pozostałymi reprezentantami naszego województwa, którzy uyskali kwalifikacje do udziału w OOM, autokarem z Katowic uda się do Bydgoszczy na finałowe zawody ogólnopolskie. Wszystkim życzymy udanych startów.