bip

Mistrzostawa Śląska 2011 w biegach przełajowych – Ruda Śląska, 5 marca 2011 r.Tydzień temu - w ostatnią sobotę lutego br., na trasach biegowych MOSiR-u w Mysłowicach przy ul. Promenada, odbyło się aż dziesięć różnych biegów XXXIX Cross-u Mysłowickiego, a ich długość wyznaczały kategorie wiekowe uczestników. Z tej liczby dwa ostatnie - głowne biegi crossu, w których uczestniczyły kobiety (biegały na dystansie 4000 metrów) i mężczyni (mieli do pokonania 6000 metrów) - przeprowadzono w ramach mistrzostw województwa śląskiego najstarszych kategorii wiekowych - seniorek i seniorów. Natomiast większość uczestników wszystkich młodszych kategorii wiekowych, spotkała się ponownie w pierwszą sobotę marca w Rudzie Śląskiej, gdzie walczono o tytuły mistrzów naszego województwa i medale Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki w czterech pozostałych kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Józef Szendera - trener i opiekun miejskiej sekcji lekkoatletycznej, 5 marca 2011 r. do Rudy Śląskiej zabrał skromną bo pięcioosobową grupę młodych mysłowickich biegaczy. Biorąc pod uwagę ich stosunkowo krótki okres czynnych treningów, brak startów i doświadczenia w tej rangi zawodów oraz początek sezonu otwartego spisali się oni na miarę swoich aktualnych możliwości; a nawet jeden z nich - Michał Bryja, w swojej kategorii bliski był wywalczenia miejsca na podium (przybiegł na metę na 4. miejscu i do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie jedną sekundę. Tym osiągnięciem Michał zapewnił sobie udział w reprezentacji województwa śląskiego i będzie walczył 19 marca br. w mistrzostwach makroregionu o prawo występu w mistrzostwach Polski. Oto miejsca, jakie zajmowali wszyscy lekkoatleci mysłowickiego MOSiR-u w Mistrzostwach Śląska:

  • Milena Pyka (urodzona w 2000 r.) - biegała na dystansie 1000 metrów w kategorii dzieci (roczniki 1998 i młodze) i łšcznej liczby 28 dziewcząt - w zdecydowanej większoci będacych od niej o rok lub dwa lata starszych - przybiegła do mety na 12. miejscu, a z grona rówieśniczek urodzonych tak jak ona w 2000 roku, pozwoliła się wyprzedzić tylko dwóm innym).
  • Patrycja Rzymska (rocznik 2000) - biegała także na tym samym dystansie 1000 metrów i sklasyfikowana została na 19. pozycji w gronie 28 dziewcząt, jakie ukończyły ten bieg.
  • Katarzyna Rosikoń (rocznik 1995) rywalizowała w biegu na dystansie 2000 metrów w kategorii juniorek młodszych (rocz.1994 95). Bieg ukończyło 25 dziewcząt, a Kasia przybiegła w tej grupie na 14. miejscu.
  • Michał Bryja (rocznik 1994) - wystartował w grupie ponad 30 juniorów młodszych, którzy mieli do pokonania długi dystans liczšcy 3000 metrów. Zwyciężył w tym biegu Tomasz Mikus (MKS MOS Płomień Sosnowiec) który trasę 3 km pokonał w czasie 9 min. 35 sek., przed Kamilem Figurą (KS Sprint Bielsko Biał) - 9 min. 35 sek., a trzeci - po 9 min. i 36 sek., na linii mety zameldował się Bartłomiej Copik (GKS Piast Gliwice). Na czwartm miejscu - tylko o jedną sekundę za zdobywcą bršzowego medalu (a więc ok. 4 metrów za biegaczem z Gliwic) - zameldował się Michał Bryja, który przebiegł ten dystans z czasem 9 min. 37 sek.
  • Damian Kowalik (rocznik 1994) - uczestniczył w tym samym wyścigu co Michał Bryja, a w gronie 27 juniorów młodszych jacy ukończyli ten 3000 m bieg, Damian był dwunasty.