bip

Srebrny medal mysłowickiego lekkoatlety w Halowych Mistrzostwach Śląska.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu Józefa Szendery - pasjonata i założyciela najstarszej sekcji w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, młodzi mysłowiccy lekkoatleci mogą nadal przygotowywać się do sezonu i zawodów na treningach prowadzonych kilka razy w tygodniu w hali sportowej MOSiR przy ul. Powstańców i trasach biegowych przy ul. Promenada. Czworo młodych lekkoatletów, których zabrał on w miniony piątek - 14 stycznia do Spały, miało okazję wykazać się uczestnicząc w Halowych Mistrzostwach Śląska 2011 w lekkiej atletyce. Poniżej swoich możliwości spisał się w nich Damian Kowalik, który nie miał swojego dnia, gdyż w biegu na 600 metrów z czasem 1 min. 41;24 sek. zajął odległe miejsce. Dużo lepiej wypadł w biegu na 200 metrów Michał Włodarczyk, który przebiegł ten dystans w czasie 25;34 sek. i w gronie 19 sklasyfikowanych uczestników zajął 9. miejsce. Trzecim juniorem młodszym (roczniki 1994 - 95'), w tych halowych mistrzostwach naszego województwa był Michał Bryja startujący na najdłuższym na dystansie - bo 2000 metrów. Lecz spisał się najlepiej z tej małej grupki mysłowiczan, gdyż na metę przybiegł jako drugi (czas: 6 min. 25;62 sek). Tym samym Michał Bryja wywalczył tytuł wicemistrza Śląska i nagrodzony został na podium srebrnym medalem. Czwartym uczestnikiem tych zawodów, była trenująca w sekcji dopiero od kilku tygodni uczennica I klasy gimnazjum nr 3 w Brzęczkowicach - Vanessa Warmusz. Wygrała ona swojš serię biegu w kategorii młodziczek (roczniki 1996-97) na dystansie 600 metrów, a osiągnięty przez nią rezultat - 1 min. 53;62 sek. okazał się trzynastym czasem w gronie 29 startujących. Dzień pózniej, w sobotę - 15 stycznia, w bardzo trudnych i niesprzyjających warunkach atmosferycznych (śliska, oblodzona trasa i padający bez przerwy deszcz) Vanessa Warmusz uczestniczyła w biegu przełajowym na Wesołej, zorganizowanym przez mysłowickie stowarzyszenie "Truchtacz" w ramach III Biegu Spełnionych Marzeń dla dzieci i młodzieży. W swojej kategorii tj. gimnazjalistek, Vanessa nie miała sobie równych wygrywając ten niezwykle trudny bieg.

W najbliższą niedzielę - 23 stycznia br. W Brzeszczach, odbędzie się drugi rzut Halowych Mistrzostw Śląska (w Spale odbyły się zawody w biegach okrężnych, natomiast w Brzeszczach będą to mistrzostwa w skokach, rzutach i sprintach). Właśnie w sprinterskich biegach na dystansie 60 metrów; tak płaskim, jak i przez płotki, startował będzie Michał Włodarczyk. Życzymy powodzenia.