bip

XXI Memoriał Jerzego ChromikaW latach 1989  - 2008 w Mysłowicach, corocznie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizował i przeprowadzał 15 km bieg uliczny, poświęcony pamięci znakomitego i utytułowanego biegacza; w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku członka słynnego polskiego wunderteamu, olimpijczyka, rekordzisty świata i starego kontynentu, mistrza Europy, 23 - krotnego mistrza polski w biegach średnio i długodystansowych, mysłowiczanina - Jerzego Chromika (zarys sylwetki i przebiegu kariery - tutaj). 
 
W dotychczasowych dwudziestu biegach memoriałowych w naszym mieście uczestniczyło wiele znakomitych biegaczek i biegaczy. W generalnych klasyfikacjach kobiet zwyciężały w kolejnych memoriałach m. innymi: Lidia Camberg, Izabela Zatorska, Beata Szyjka - aż trzykrotnie, a dwukrotnie jako pierwsze na linię mety przybiegły: Marzena Helbik, Janina Malska, Gortel Agnieszka i Aniela Nikiel. W kategorii generalnej mężczyzn trzykrotnie zwyciężali także Jacek Nitka oraz Krzysztof Przybyła (pełna lista zwycięzców generalnych klasyfikacji memoriałowych - patrz tutaj). 
 
Poprzedni - ostatni, czyli XX Memoriał Jerzego Chromika, odbył się 11 października 2008 roku. Po czteroletniej przerwie, w której - z różnych względów, memoriałowe zawody nie mogły dojść do skutku -sympatyków biegania znów zapraszamy do udziału w XXI Memoriale Jerzego Chromika, który odbędzie się w Mysłowicach w trzecią sobotę października br., tj. 19.10.2013 r. Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok. Tym razem po raz pierwszy będzie to bieg nie jak w poprzednich latach 15 km, lecz na dystansie 10 km. Zgłoszenia przyjmowane są pocztą e-mailową w terminie do 16.10.2013 r. Szczegółowy Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do udziału w XXI Memoriale J. Chromika i druk zgody rodziców (dla młodzieży mającej ukończone 16 lat, a nie mającej jeszcze ukończonych lat 18) - zamieszczone są w dziale -  Dokumenty. 
 
Numer rachunku:
Bank PEKAO S.A.: 22 1240 4227 1111 0000 4848 6031