bip

Trzy złote medale mysłowickich lekkoatletów w Mistrzostwach Śląska w biegach górskich.W minioną sobotę 6 kwietnia br., w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach górskich. Uczestnicy tych mistrzostw mieli do pokonania trasę z Błonia na Kozią Górę, a jej długość uzależniona była od kategorii wiekowej uczestnika. Mimo trudnych warunków pogodowych (zimno i zalegający śnieg), znów doskonale spisała się czwórka lekkoatletów MOSiR Mysłowice, gdyż troje z nich przywiozło z Bielska Białej złote medale:

Milena Pyka - 1. miejsce w kategorii dziewcząt
Mario Waleczko - 1. miejsce w kategorii młodzików
Katarzyna Rosikoń 1 miejsce w kategorii juniorek

Czwartym mysłowiczaninem zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej MOSiR, był Damian Kowalik. Urodzony w 1994 roku biegacz spisał się równie dobrze, gdyż w biegu na dystansie 2,5 km w gronie ponad 50 uczestników sklasyfikowany został na 4. miejscu w kategorii juniorów.

Tak wyśmienite wyniki nielicznej przecież ekipy z Mysłowic spowodowały, iż w końcowej, klubowej klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Śląska w biegach górskich, MOSiR Mysłowice zajął 2. miejsce ! - otrzymując okazały puchar. Całej czwórce biegaczy i ich trenerowi Józefowi Szendera, za kolejne osiągnięcia duże słowa uznania.

Wiesław Ziarko