bip

Cztery medale mysłowickich lekkoatletów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.

Świeżo w pamięci mamy przeprowadzone w ostatniš sobotę lutego na trasach biegowych MOSiR przy Promenadzie, zawody 41. Crossu Mysłowickiego, które to rozegrane zostały jednocześnie jako Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych (szczegółowe wyniki patrz strona internetowa: www.mosir.myslowice.pl, w dyscyplinie Lekka Atletyka, w zakładce Imprezy Ogólne, w pliku Cross Mysłowic). 8 marca br., Opolski Okręgowy Zwišzek Lekkiej Atletyki, wespół z Zarządem Wojewódzkim Ludowych Zespołów Sportowych, Opolską Federacją Sportu i Miejsko-Gminnym Orodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji, zorganizował i przeprowadził w Korfantowie zawody kolejnego, wyższego szczebla Mistrzostwa Międzywojewódzkie w biegach przełajowych.

Trener Józef Szendera do Korfantowa zabrał siedmioro najlepszych biegaczy sekcji lekkiej atletyki. Spisali się oni jeszcze lepiej, niż dwa tygodnie temu w mistrzostwach Śląska, gdyż czworo z nich stanęło na podium. Najwyższe miejsce uwieńczone złotym medalem, zajęła uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego Katarzyna Rosikoń. Siedemnastolatka w biegu juniorek (roczniki 1994-95) na dystansie 3000 metrów, nie miała równorzędnych rywalek i do mety przybiegła na 1. miejscu. Medalem srebrnym za zajęcie 2. miejsca nagrodzona została Milena Pyka uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 1. Milena także dwa tygodnie temu w Mysłowicach zdobywając srebro, została wicemistrzynią Śląska, jednakże wówczas miała za rywalki 27 dziewcząt. Obecnie Milenę czekało jeszcze trudniejsze zadanie, gdyż w kategorii dzieci (roczników 2000 i młodszych), w biegu na dystansie 1000 metrów, w Korfantowie rywalizowało aż 49 dziewcząt !. Zatem srebrna Milena Pyka znów poradziła sobie znakomicie; prowadziła cały bieg od startu przez większość dystansu, co nadwyrężyło jej siły na tyle, że na linii mety (zaledwie o półtora metra) - wyprzedziła ją zdobywczyni złotego medalu.

Pozostałe dwa krążki Mistrzostw Międzywojewódzkich a były to medale brązowe, przywiezli z Korfantowa chłopcy. Trzecie miejsca wywalczyli: w biegu na dystansie 3000 metrów w kategorii młodzików uczeń I klasy Gimnazjum nr 1 Mario Waleczko (rocznik 1999) oraz Damian Kowalik (rocznik 1994) w biegu juniorów na dystansie 4000 metrów.

Przez najbliższe półtora miesiąca młodzi biegacze nadal kontynuować będą treningi specjalistyczne w hali oraz biegi przełajowe w terenie. W ostatni weekend kwietnia nastąpi inauguracja sezonu letniego i po raz pierwszy lekkoatleci rywalizować będą na stadionach na bieżniach tartanowych.