bip

Narodowy Dzień Sportu w MysłowicachW ramach obchodów Narodowego Dnia Sportu w ośrodkach w całej Polsce odbywają się imprezy sportowe. W akcję popularyzacji sportu wśród Polaków włączył się również mysłowicki MOSiR.

W sobotę 26.10.2013 odbędzie się drugi bieg XII Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Tak jak i w poprzednich latach, tak i w bieżącej edycji - biegi, jak i klasyfikacje - prowadzone będą oddzielnie dla dziewcząt, jak i dla chłopców – w trzech kategoriach wiekowych. Od tej edycji  po raz pierwszy prowadzona będzie kategoria uczniów/uczennic klas I – III szkół podstawowych, którzy biegać będą na dystansie 400 metrów. Druga kategoria – to dziewczęta/chłopcy klas IV, V i VII szkół podstawowych (do pokonania będą mieli każdorazowo dystans 800 metrów), a trzecia – młodzież (klas I, II i III) szkół gimnazjalnych; przy czym gimnazjalistki biegać będą 800 metrów, natomiast gimnazjaliści – 1000 metrów.

W tym dniu uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych fanów biegania w sobotni poranek na mysłowicką Promenadę. Zapisy od godziny 9.30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach przy ul. Powstańców 23. Start biegów o godzinie 11.00.

Od 2002 roku na trasach biegowych wokół obiektów i boisk Lechii 06 w Mysłowicach przy ul. Promenada, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi cykl sobotnich biegów przełajowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tegoroczna, dwunasta już z rzędu edycja, składa się z siedmiu oddzielnych zawodów biegowych: cztery odbędą się jesienią br., natomiast pozostałe trzy – w marcu i kwietniu 2014 r. W każdym z biegów uczestnicy – w zależności od zajętych miejsc na mecie – otrzymują odpowiednią, zgodną z regulaminem - ilość punktów do końcowej klasyfikacji generalnej (za 1. miejsce – 50 pkt., za 2. miejsce – 41 pkt., za  3. miejsce – 41 pkt, za 4. miejsce – 38 pkt. itd.). W tegorocznej edycji po raz pierwszy w historii tych biegów pojawiła się najmłodsza kategoria, tj. dziewcząt i chłopców klas I – III szkół podstawowych, którzy biegają na dystansie 400 metrów, tj. o połowę krótszym niż ich starsze koleżanki i koledzy z klas IV – VI. W ostatniej – trzeciej kategorii wiekowej, którą tworzą uczennice i uczniowie szkół gimnazjalnych, dziewczęta biegają na dyst. 800 metrów, natomiast chłopcy 1000 metrów.

12 października br. odbyły się pierwsze zawody biegowe XII Edycji MBP, w których padł rekord frekwencji. Po raz pierwszy w dwunastoletniej historii tych biegów, do udziału zgłosiło się aż 301 uczestników, a na mecie zostało sklasyfikowanych 297 dziewcząt i chłopców. W ostanią sobotę paździenika przeprowadzone zostaną drugie zawody biegowe, natomiast pozostałe dwa tegoroczne planowane są w drugą i trzecią sobotę następnego miesiąca, tj. 9 i 16 listopada 2013 r.