bip

Halowy turniej piłki nożnej chłopców roczników 2004 i młodszych.W ramach zaplanowanych przez MOSiR w ferie zimowe imprez i przedsięwzięć sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży Mysłowic, w drugim tygodniu wolnym od zajęć szkolnych, w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Ks. Norberta Bończyka, odbył się dwudniowy turniej halowej piłki nożnej. Wzięło w nich udział sześć zespołów: młodzi adepci dwóch klubów piłkarskich KS Lechia 06 i LKS Unia Kosztowy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Janowa (po dwie drużyny z klubów i szkoły). We wtorek – 24 stycznia, odbyła się pierwsza runda turnieju, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Zatem każda drużyna rozegrała pięć spotkań, a ponieważ mecze trwały po 15 minut, zmagania drużyn trwały prawie pięć godzin (odbyło się aż 15 meczy). Po pierwszym dniu zawodów podsumowane zostały osiągnięcia punktowe każdego zespołu, które wyznaczyły klasyfikację drużyn. Było to bardzo istotne, gdyż w finałowych zawodach o kolejne miejsca zagrały ze sobą tylko zespoły sąsiadujące w tabeli rozgrywek. W związku z tym w czwartek – 26 stycznia, odbyło się już znacznie mniej – bo tylko 6 spotkań, gdyż każda drużyna rozegrała z sąsiadem w tabeli mecz i rewanż. Przez okres tych dwóch dni odbyło się zatem łącznie 21 spotkań, w których piłkarze strzelili aż 71 bramek (co daje całkiem niezłą średnią, bo prawie 3,4 bramek w jednym meczu).

 

Oto rezultaty sześciu finałowych spotkań i końcowa klasyfikacja turnieju:

 

 • o miejsca 5 – 6 - Druga drużyna Lechia 06 - Pierwsza drużyna SP nr 3

 pierwsze spotkanie - 1 : 2, mecz rewanżowy – 1 : 0

 

 • o miejsca 3 – 4 - Pierwsza drużyna KS Unia – Druga drużyna KS Unia

pierwsze spotkanie – 0 : 1, mecz rewanżowy – 0 : 2

 

 • o miejsca 1 – 2 – Druga drużyna SP nr 3 - Pierwsza drużyna Lechia 06

pierwszy mecz – 4 : 2, rewanż – 2 : 1

 

Oto ostateczna kolejność drużyn w tym turnieju:

1 miejsce – Druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 3

2 miejsce – Pierwsza drużyna KS Lechia 06

3 miejsce – Drugadrużyna LKS Unia Kosztowy

4 miejsce – Pierwsza drużyna LKS Unia Kosztowy

5 miejsce – Pierwsza drużyna KS Lechia 06

6 miejsce – Pierwsza drużyna SP nr 3

 

W finałowym dniu - po ostatnim spotkaniu i gwizdku sędziego - odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenia wyróżnień i trofeów. Kapitanowie trzech najlepszych drużyn turnieju, odebrali Puchary Dyrektora MOSiR, a reprezentanci tych zespołów - indywidualnie odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali także dyplomy indywidualne, słodycze i napoje, a piłkarze trzech pozostałych drużyn także pamiątkowe medale udziału w turnieju w ramach akcji: „Zima w mieście – Ferie 2017”.

 

Ponadto okolicznościowymi statuetkami nagrodzono także wyróżniających się zawodników każdej drużyny. Otrzymali je:

 

 • Iwo Filus (Pierwsza drużyna SP nr 3)
 • Tomasz Larysz (Druga drużyna SP nr 3)
 • Klaudiusz Lindner (Pierwsza drużyna KS Lechia 06)
 • Piotr Nosolik (Druga drużyna KS Lechia 06)
 • Wojciech Piwowarczyk (Pierwsza drużyna LKS Unia Kosztowy)
 • Dominik Urbańczyk (Druga drużyna LKS Unia Kosztowy)

 

Natomiast najważniejsze i najokazalsze statuetki otrzymali najlepsi zawodnicy tych trzydniowych zawodów:

 • król strzelców – Kacper Sobierajski (I drużyna KS Lechia 06), który w 7 spotkaniach strzelił rywalom 9 bramek,
 • wicekról strzelców – Nikodem Maciaszczyk (II drużyna SP nr 3) – z dorobkiem 8 bramek,
 • najlepszy bramkarz – Franciszek Oberc (I drużyna Unia Kosztowy)
 • najlepszy zawodnik turnieju – Szymon Mrozik (II drużyna SP nr 3)

 

Składy osobowe trzech najlepszych drużyn tego halowego turnieju:

 1. miejsce i medale złote: Druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 - Mrozik Szymon – kapitan, Norbert Gałuszka - bramkarz, Larysz Tomasz, Dudek Piotr i Maciaszczyk Nikodem. Opiekun i trener drużyny – Radosław Baranowski.
 2. miejsce i medale srebrne: Pierwsza drużyna KS Lechia 06 - Lindner Klaudiusz – kapitan, Krupa Łukasz – bramkarz, Sawicki Paweł, Kowalski Szymon, Laszczykowski Aleks, Maciejewski Kordian i Sobierajski Kacper. Opiekun i trener zespołu – Czesław Klimek.
 3. miejsce i medale brązowe: Druga drużyna LKS Unia Kosztowy - Kryjak Kacper – kapitan, Urbańczyk Dominik – bramkarz, Jamrozik Michał, Hetmański Łukasz, Orzechowski Patryk, Rak Kamil i Stalmach Paweł. Opiekun i trener drużyny – Marek Piszczyk.